تابلو فرش طرح ویولن زن (نوازنده) کد 118

جدید

9,700,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

 
بررسی تخصصی

تابلو فرش طرح ویولن زن (نوازنده) کد 118

Violinistt Carpet Tableau

  • محل بافت: سردرود تبریز
  • ابعاد تابلو: 93 × 142 سانتی متر
  • تراکم بافت: 50 رج،

تابلو فرش طرح ویولن زن (نوازنده) کد 118

یکی از موضوعات مورد علاقه بافندگان و طراحان تابلو فرش های ایرانی، پورتره ها و نقاشی های معروف جهان است. از آنجا که بسیاری از نقاشی های معروف دنیا یا در موزه های مشهور اروپایی نگه داری می شوند و یا در گالری های خصوصی ثروتمندان اروپایی نگه داری می شوند، بسیار از مردم دوست دارند که این آثار را به صورت تابلو فرش در منزل خود داشته باشند و به اصطلاح هنر دوچندان شود. هنر خلق آثاری چون یولون زن و هنر نقش بندی این آثا در دل تار و پود یک تابلو فرش که فقط از دستان زبردست و هنرمند یک بافنده ایرانی برمی آید، شاهکاری می آفریند که هر هنر دوستی را برای مدت ها خیره نگه می دارد. در این میان می توان به تابلو فرش فوت شمع که یک اثر فرانسوی است اشاره کرد.طراح ایرانی با به کار بردن این طرحهای خارجی و این نقاشی های معروف هدفی جز دادن پیام صلح و دوستی به جهانیان ندارد. این روحیه نوع دوستی و صلح طلبی در فرهنگ غنی ایرانی اسلامی ملت این مرز و بوم ریشه دارد. گویا دستان ریز نقش بافندگان و طراحان تابلو فرش ایرانی با به نقش کشیدن آثار معروف جهان می خواهد تقریبا در هر خانه ای در خارج از این مرز و بوم و یا در موزه ها و مکان های تاریخی کشور های اروپایی، هنری از این مرز و بوم را به نمایش بگذارد.

تاریخچه فرش بافی در خطه ایران

با یقین می‌توان گفت که از تاریخ پیدایش فرش اطلاعات موثقی در دسترس نمی‌باشد. لیکن هنرهایی مانند نمد بافی، زیلو بافی، سبد بافی، گلیم و جیم بافی با توجه به کشفیات و آثار باستانی به ثبت رسیده است و همه و همه این‌ها دست به دست هم داده‌اند تا پیدایش هنر قالی بافی به وفور شکل گیرد. بدیهی است که فرش‌های اولیه متشکل از طرح‌های بسیار ساده و ذهنی باف بود. با توجه به این که محققان در پی کشف اولین مهد فرش بافی بودند، مصر را مهد این هنر فکری انتخاب نمودند منتها اولین کشف پروفسور رودنکو که فرش پازیریک نام داشت در کوههای سیبیری در سال 1949 حاکی از آن است که هنر فرش بافی در ایران بوده است.از تصاویر آهو در حال چرا کردن، سوارکاران، حیوانات افسانه‌ای همراه با بدن شیر و سرعقاب با حاشیه‌های گل در فرش پازیریک، رودنکو به این نتیجه رسید که نگاره و ساختار فرش با نقش تخت جمشی شباهت دارد.در همین راستا پرفسور رودنکو نظریات پیشین را مبطل نمود و بر اساس نمونه علمی، آسیای مرکزی مهد قالیبافی شناخته شد. حتی دست نوشته‌های چینی حاکی از آن است که نخستین مدرک در دسترس مربوط به سلسله ساسانیان می‌باشد. اوج شکوفایی هنر ایرانی کشف شده و باقی مانده را باید در دوران صفویه کندوکاو کرد. چرا که در این دوران می‌توان به نمونه‌های بارز منقش‌کاری، هنر قالی‌بافی و کاشی‌کاری اشاره نمود. در این دوران می‌توان به علاقه شاه طهماسب به هنر فرش بافی اشاره نمود زیرا خود یکی از طراحان فرش بافی محسوب می‌شود. و همین علاقه وی باعث شد هنرمندان بزرگ را در تبریز گرد هم آورد و به آنها کمک نمود و پیشرفت این هنر در زمان شاه عباس خود را نشان داد. شاه عباس یک کارگاه در اصفهان راه اندازی نمود و منجر به تولید فرش‌های نفیس شد که در همین راستا کارگاههایی در بیشتر شهرها مانند کاشان، شیروان، مشهد، قره باغ، گیلان، استر آباد احداث نمود و منجر به تولید فرش‌های گرانبها و نفیسی نظیر فرش چلسی و اربیل و فرش‌هایی مزین که امروزه در اکثر موزه‌های دنیا وجود دارد، گردید.

توجه:

جهت حفظ کیفیت تابلو فرش و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شما هنر دوست عزیز تابلو فرش ذکر شده رفو یا به اصطلاح پرداخت نشده است. لذا عکس گرفته شده و همچنین عکس موجود در فایل پیوست از نمای پشتی تابلو فرش می‌باشد. لطفا در هنگام سفارش در توضیحات ذکر نمایید که خواهان طرح سه بعدی از تابلو فرش هستید یا خیر. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهند گذاشت.

 
جزئیات فنی
ابعاد 93 × 142 سانتی متر
شکلمستطیل
محل بافتسردرود تبریز
نام طرحنوازنده (ویولون زن)
نحوه رنگرزیطیفی
وزن تقریبی4 کیلوگرم
تراکم بافت50 رج
جنس پرزمرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)ابریشم
امضا تابلو فرشمرتضی
نمای تصویرپشت
پرداخت و روگیریخیر

30 محصول مشابه یافت شد

مشخصات اصلی

ابعاد
93 × 142 سانتی متر
شکل
مستطیل
نام طرح
نوازنده (ویولون زن)
وزن تقریبی
4 کیلوگرم
امضا تابلو فرش
مرتضی
نمای تصویر
پشت

ویژگی های فنی

محل بافت
سردرود تبریز
نحوه رنگرزی
طیفی
تراکم بافت
50 رج
جنس پرز
مرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)
ابریشم
پرداخت و روگیری

محصولات بازدیدشده

کد QR

منو

مقایسه 0