تلویزیون 55 اینچ Ultra HD - 4K فیلیپس مدل Slim 55PUK6400
 • تلویزیون 55 اینچ Ultra HD - 4K فیلیپس مدل Slim 55PUK6400
 • تلویزیون 55 اینچ Ultra HD - 4K فیلیپس مدل Slim 55PUK6400
 • تلویزیون 55 اینچ Ultra HD - 4K فیلیپس مدل Slim 55PUK6400
 • تلویزیون 55 اینچ Ultra HD - 4K فیلیپس مدل Slim 55PUK6400
 • تلویزیون 55 اینچ Ultra HD - 4K فیلیپس مدل Slim 55PUK6400
 • تلویزیون 55 اینچ Ultra HD - 4K فیلیپس مدل Slim 55PUK6400
 • تلویزیون 55 اینچ Ultra HD - 4K فیلیپس مدل Slim 55PUK6400
 • تلویزیون 55 اینچ Ultra HD - 4K فیلیپس مدل Slim 55PUK6400

تلویزیون 55 اینچ Ultra HD - 4K فیلیپس مدل Slim 55PUK6400

14,000,000 تومان

ارسال رایگان به تمام نقاط کشور

Philips Ultra HS - 4K 55PUK6400 Slim LED TV

 • اندازه صفحه نمایش: 55 اینچ
 • رزولوشن صفحه نمایش: 3840x2160
 • کیفیت تصویر: Ultra HD - 4K
 • مجهز به گیرنده دیجیتال DVB-T/T2
 • سیستم عامل: اندروید 5 یا Lollipop

معرفی اجمالی تلویزیون 55 اینچ Ultra HD - 4K فیلیپس مدل Slim 55PUK6400

به نسبت قیمتی که این تلویزیون 6400 فیلیپس دارد، می توان گفت یکی از پر امکانات ترین تلویزیون های ساخته شده تا کنون، توسط فیلیپس به شمار می آید. در این قسمت صرف یک معرفی اجمالی از تلویزیون 6400 را تقدیم حضورتان میکنیم و بررسی کامل آن را در بخش بعدی در پایین همین صفحه، ادامه خواهیم داد:

 1. این تلویزیون فیلیپس مجهز به یک صفحه نمایش LED باریک می باشد و کیفیت تصویر آن در دسته Ultra HD - 4K قرار میگیرد. بنابراین رزولوشن صفحه آن 3840x2160 پیکسل می باشد که قادر است ویدیو ها و تاصویر 4K را پخش نماید.
 2. تلویزیون فیلیپس 6400 را هوشمند می گویند چرا که مجهز به سیستم عامل اندروید ورژن 5 یا Lollipop به عنوان رابط هومشند است که قابلیت های نرم افزاری بسیاری را به آن بخشیده است.
 3. تلویزیون هومشند فیلیپس 55PUK6400 دارای 4 عدد پورت HDMI و 3 عدد پورت USB می باشد. همچنین قابلیت اتصال به شبکه جهانی اینترنت را از طریق وای فای و پورت شبکه RJ-45 دارد.
 4. تلویزیون فیلیپس 6400 دارای توان صدای خروجی 20 وات است. همچنین قابلیت ایجاد صدای سوراند یا احاطه کننده را دارد و می توان آن را به یک سیستم صوتی چند کاناله از طریق پورت خروجی صدای دیجیتال، وصل نمود.
 5. تقریبا می توان گفت که از تمامی فرمت های صوتی، ویدیوی و تصویری و همچنین فرمت های فایل های زیرنویس پشتبانی میکند.
 6. مجهز به گیرنده دیجیتال DVB-T/T2 می باشد که از کدک های ویدیوی MPEG-2 و MPEG-4 پشتیبانی می کند.بنابراین براحتی می توانید صرفا از طریق آنتن پشت بام، به شبکه های دیجیتالی استانی دسترسی داشته باشید.

در بخش معرفی کامل، با ما همراه باشید.

معرفی کامل تلویزیون 55 اینچ Ultra HD - 4K فیلیپس مدل Slim 55PUK6400

از آنجا که این تلویزیون فیلیپس 6400 که از نسل 6000 و سری 6400 فیلیپس می باشد از لحاظ ویژگی ها بسیار شبیه تلویزیون 55 اینچ 7303 می باشد، بهتر است قبل بررسی کامل آن، چنید از تفاوت این دو تلویزیون را در اینجا بحث نمایی:

 1. تلویزیون 6400 مجهز به یک پردازنده مرکزی 2 هسته ای با حافظه داخلی 8 گیگ می باشد در حالیکه 7303 مجهز به یک پردازنده مرکزی چهار هسته ای با حافظه داخلی 16 گیگ می باشد.
 2. تلویزیون 6400 مجهز به سیستم عامل اندروید Lollipop یا ورژن 5 است در حالیکه تلویزیون 7303 مجهز به اندروید Oreo یا ورژن 8 می باشد.
 3. تلویزیون فیلیپس 6400 از نوع Slim یا باریم بوده در حالیمه تلویزیون 7303 از نوع Ultra Slim یا فوق باریک به شمار می آید.

رزولوشن Ultra HD - 4K

بر اساس یک استاندارد جهانی می توان رزولوشن ها را به دو دسته تقسیم نمود: رزولونش های افقی و رزولوشن های عمودی. در رزولوشن های عمودی تعداد پیکسل ها در راستای افقی و عمودی بر اساس استاندارد از پیش تعیین شده است اما در رزولوشن های افقی صرفا تعداد پیسکل ها در راستای افقی تعیین شده است و هنوز استانداری برای تعداد پیکسل ها در راستای عمودی تعیین نشده است. رزولوشن 4K یک رزولوشن افقی است بدین معنی که صرفا تعداد پیسکل ها در راستای افقی، تعیین شده که برابر است با 4096 پیسکل و تعداد پیکسل ها در راستای عمودی صرفا جهت رعایت نسبت تصویر 16:9 به مقداری برابر 2160 پیکسل ست می شود. در واقه رزولوشن 4K برابر است با 4096 در 2160 پیکسل.

اما رزولوشن Ultra HD - 4K چیست؟ و چرا سازندگان تلویزیون های هوشمند و مدرن صرفا روی تلویزیون ساخته خود نمی نویسند 4K؟ در واثع رزولوشن 4K یک استاندارد برای تولید کنندگان محتوای دیجیتال است در حالیکه تولید کنندگان دستگاه های صوتی و تصویری که قرار است این محتوای دیجیتال را پخش کنند، ملزم به رعایت این استاندارد نیستند بلکه برای آنها استاندارد Ultra HD - 4K در نظر گرفته شده است که برابر است با 3840x2160. به همین دلیل است که روی تلویزیون های مدرن این عبارت را مشاهده می نمایید. در واثع استاندارد Ultra HD - 4K این امکان را به ما می دهد که براحتی محتوای 4K را بر روی تلویزیون های خانگی خود مشاهده نماییم.
تلویزیون 6400 فیلیپس دارای کیفیت تصویر یا رزولوشن Ultra HD 4K می باشد.

رزولوشن Ultra HD - 4K تلویزیون فیلیپس 6400

تکنولوژی Natural  Motion

بر اساس آنچه که در وب سایت رسمی فیلیپس نوشته شده است، فیلم ها و ویدیو ها با فریم محدود 24 فریم در هر ثانیه ضبط می شوند. در واقع هر ثانیه از یک فیلم شامل 24 توصیر می شود که پشت سر هم پخش شده و نهایتا شما یک تصویر متحرک یا فیلم را مشاهده خواهید کرد. در هنگام پخش صحنه های اکشن یا فیلم های پر تحرک، یا حتی بازی های پر تحرک، ممکن است پرش و یا لرزشی را در تصویر احساس نمایید که همان فاصله بین 2 فریم می باشد. اگر به طریقی بتوان تعداد فریم ها را افزایش داد، دیگر چشم ما قادر به مشاهده این فاصله بسیار کم نخواهد بود و در نتیجه لرزش و پرش به کلی حذف خواهد شد. تکنولوژی انحصاری Natural Motion دقیقا همین کا را انجام می دهد. به لطف این تکنولوژی تعداد فریم ها هنگام پخش به 50 تا یعنی تقریبا دو برابر افزایش پیدا می کند و در نتیجه لرزش ها و پرش تصاویر به کلی حذف خواهد شد. این تکنولوژی در بسیاری از تلویزیون ها مدرن فیلیپس از جمله تلویزیون 6400 ب کار گرفته شده است.

تکنولوژی Natural Motion در تلویزیون فیلیپس 6400

تکنولوژی Micro Dimming Pro

یکی از بهترین و مهم ترین تکنولوژی های افزایش کیفیت تصویر، تکنولوژی Micro Dimming Pro می باشد. در این تکنولوژی تصویر را به چنیدن بخش تقسیم می کنند و  روی هر بخش به صورت جدا پردازش تصویر انجام می گیرد. در این پردازش نقاط سفید پر نورتر شده و نقاط مشکی عمیق تر می شوند. در واقع پردازش تصویر صرفا روی این دو رنگ متمرکز خواهد شد چرا که این دو رنگ در افزایش کیفیت تصویر و کنتراست تاثیر فراوانی دارند. در تلویزیون 55 اینچ فیلیپس 6400 توصیر دقیقا به 6400 بخش تقسیم شده و عملیات Micro Dimming Pro به صورت جدا گانه روی هر بخش انجام می گیرد.

تکنولوژی <a class='iwiki' rel='popover' id='wiki_7'>Micro Dimming Pro</a> در تلویزیون 6400

تکنولوژی Ultra Resolution

یکی از تکنولوژی های فوق العاده به کار رفته در تلویزیون فیلیپس 6400 تکنولوژی Ultra Resolution می باشد. تلویزیون هایی که دارای رزولوشن Ultra HD - 4K می باشند، قادر به پخش ویدیو ها و تصاویر 4K هستند اما این به این معنی نیست که تمامی تصاویر را به صورت 4K نمایش می دهند. گاها ممکن است خود تصویر HD و یا Full HD باشد و پر واضح است که در تلویزیون نیز با همین کیفیت به نمایش در خواهد آمد. اما اگر تلویزیون شما مجهز به تکنولوژی Ultra Resolution باشد، حتی تصاویری که 4K نیز نیستند با کیفیت Ultra HD - 4K به نمایش درخواهند آمد. بنابراین شما در تلویزیون 6400 حتی تصاویر HD و Full HD را با کیفیت Ultra HD مشاهده خواهید کرد.

پردازنده مرکزی دو هسته ای

تلویزیون 55 اینچ فیلیپس 6400 مجهز به یک پردازنده مرکزی Dual Core یا دو هسته ای می باشد. از آنجا که این تلویزیون فیلیپس مجهز به سیستم عامل اندروید 5.1 یا همان ورژن Lollipop می باشد، نیاز به یک سی پی یو قدرتمند برای پردازش دستورات سیستم عامل است. همچنین برای ذخیره فایل های سیستم عامل و همچنین برنامه های پیش فرض و در نهایت برنامه هایی که قرار است در آینده ما روی آن نصب کنیم، نیاز به حافظه داخلی می باشد. اندازه حافظه داخلی این تلویزیون فیلیپس 8 گیگا بایت می باشد.

فناوری Google Cast

یکی از بهترین و کاربردی ترین تکنولوژی های به کار رفته در این تلویزیون فیلیپس، تکنولوژی google cast می باشد. فرض کنید فیلمی را گوشی هومشند خود دارید و می خواهید آن را روی تلویزیون به نمایش بگذارید. به لطف گوگل کست براحتی می توانید محتوای د رحال پخش روی گوشی خود را به تلویزیون منتقل نمایید. علاوه بر این می تواند همزمان با اینکه تلویزیون محتوای مورد نظر شما را از گوشی دریافت کرده و به نمایش گذاشته است، از گوشی خود برای کارهای دیگر استفاده نمایید.

پایه چرخان

به همراه این تلویزیون فیلیپس 6400 یک استند یا پایه فوق العاده شکیل، عرضه می گردد که برازنده این تلویزیون فیلیپس است. تلویزیون روی این پایه نصب می شود و از آنجا که این پایه چرخان است، می توانید تلویزیون را به هر جهتی که می خواهید بچرخانید و از تماشای آن لذت ببرید.

موتور قدرتمند پردازش تصویر Pixel Plus Ultra HD

تقریبا تمامی تلویزیون های فیلیپس هوشمند مجهز به موتور های پردازش تصویر قدرتمندی هستند برای مثال، تلویزیون 7303 فیلیسپ مجهز به موتور P5 می باشد. این تلویزیون 6400 فیلیپس مجهز به موتور Pixel Plus Ultra HD می باشد. در واقع مهم نیست که شما تصویر را از آنتن، گیرنده دیجیتال و یا DVD به این تلویزیون فیلیپس می دهید، چرا که موتور Pixel Plus کیفیت تصویر را به صورت دقیق بهینه می کند و با روشن تر کردن نقاط سفید و عمیق تر کردن نقاط مشکی، کیفیتی باورنکردنی را ایجاد می کند.

تصویر و ویژگی های آن

 1. کیفیت تصویر یا رزولوشن همانطور که قبلا ذکر شد Ultra HD - 4K می باشد.
 2. اندازه صفحه نمایش به صورت قطری 139 سانتی متر می باشد.
 3. اندازه صفحه نمایش به صورت قطری بر حسب اینچ 55 اینچ می باشد.
 4. رزولوشن این تلویزیون فیلیپس 3840x2160 می باشد.
 5. نسبت تصویر در تلویزیون فیلیپس 6400 نسبت استاندارد 16:9 می باشد.
 6. میزان روشنایی در این تلویزیون فیلیپ 300 کاندلا بر متر مربع است که میزان روشنایی فوق العاده ای به شمار می آید.
 7. از تکنولوژی های پردازش تصویر به کار رفته در این تلویزیون فیلیپس می توان به موارد زیر اشاره نمود:
 • فناوری Pixel Plus Ultra HD که در مورد آن به تفصیل در بخش قبلی بحث نمودیم.
 • فناوری Natural Motion نیز که باز در مورد آن بحث شد و پرش تصویر و لرزش آنرا در ویدیو های پر تحرک همانند فیلم های اکشن، از بین خواهد برد.
 • PMR یا Perfect Motion Rate استانداری است که خود فیلیپس آن را ابداع کرده است. در این تکنولوژی میزان نرمی یا آهسته بودن تصاویر، طبیعی بودن آن و دقت تصاویر متحرک، با هم پردازش شده و به عنوان فاکتوری یکتا تحت عنوان PMR در نظر گرفته می شود. هرچه میزان PMR بالاتر باشد، کیفیت تصاویر پر تحرک بیشتر بوده و نرخ پرش یا لرزش تصاویر پر تحرک پایین تر خواهد بود. PMR یا نرخ حرکت کامل در این تلویزیون فیلیپس 700 هرتز است که در نوع خود بی نظیر می باشد.
 • Micro Dimming Pro یا تنظیم نقطه ای نور نیز که بر روی رنگ های سفید و مشکی به طور ویژه پردازش انجام می دهد، از دیگر ویژگی های این تلویزیون فیلیپس به شمار می آید.
 • و در نهایت موتور پردازش تصویر Ultra Resolutuon که سعی بر آن دارد که تصاویر و ویدیو هایی که 4K نیستند را نیز به صورت Ultra HD 4K و با این کیفیت به نمایش بگذارد.

سیستم عامل اندروید، رابط هوشمند تلویزیون 6400 فیلیپس

در این بخش سیستم عامل اندروید، میزان حافظه داخلی و برنامه های پیش فرض نصب شده روی این تلویزیون فیلیپس را معرفی می نماییم:

 • این تلویزیون فیلیپس مجهز به سیستم عامل اندروید ورژن 5.1 یا همان Lollipop می باشد.
 • از برنامه های پیش فرض این تلویزیون فیلیپس می توان به موارد زیر اشاره نمود.
 1. Google Play Movies که برای شما دسترسی به دنیایی از فیلم و سریال را در این فروشگاه گوگل برای شما فراهم میکند.
 2. Google Play Music: از طریق این اپلیکشن گوگل، می توانید به دنیایی از موسیقی دسترسی داشته باشید.
 3. Google Search: موضوع مورد نظر خود را براحتی از طریق موتور جستجوی گوگل، جستجو کنید.
 4. Voice Search: نیازی به تایپ کردن موضوع مورد نظر خودتان نیست، کافیست تا آن را به تلویزیون بگویید تا از طریق این اپلیکیشن، صدای شما پردازش شده و موضوع مورد نظر شما توسط موتور جستجوی گوگل، سرچ شود.
 5. Youtube: یوتیوب نیز که تقریبا تمامی ما با آن آشنایی داریم. Youtube در واثع پلت فرمی برای به اشتراک گذاری فیم و ویدیو می باشد. توسط برنامه نصب شده یوتیوب روی این تلویزیون فیلیپس می توانید به دنیایی از فیلم ها و کلیپ های به اشراک گذاشته شده دتسرسی داشته باشید.
 6. Netflix: یکی از شرکت های بزرگ حوزه تولید فیلم و سریال، شرکت نتفلیکس می باشد. به کمک برنامه نتفلیکس نصب شده روی این تلویزیون فیلیپس می توانید به تمامی فیلم ها و سریال های ساخته شده توسط این کمپانی دسترسی داشته باشید.
 • حافظه داخلی این تلویزیون فیلیپس 8 گیگا بایت است که البته به لطف پورت های USB می توانید آن را به میزان دلخواه خود افزایش دهید.

چرا تلویزیون 55PUK6400 فیلیپس را هوشمند می گویند؟

در زیر ویژگی های جذاب این تلویزیون فیلیپس را مورد نقد و بررسی قرار می دهیم تا به هوشمندی آن پی ببریم:

 • Multi Room clien and Server: در گذتشه برای اتصال دو یا چند تلویزیون به همدیگر، نیاز به ایجاد شبکه ای بین آنها به وسیله نرم افزار ها و البته سخت افزار های گران قیمت بود. اما به لطف تکنولوژی فوق العاده Multiroom Client And Server براحتی می توان چندین تلوزیون را بدون سیم به همدیگر متصل کرد تا تصویر نمایش داده شده در یک یاز آنها در دیگر تلویزیون ها نیز به نمایش گذاشته شود.
 • SimplyShare: به لطف این تکنولوژی براحتی می توانید فایل ها و تاصویر مورد نظر خود را از گوشی و تبلت خو به تلویزوین انتقال دهید.
 • Certified For Wi-Fi Miracast: این تکنولوژی همان گوگل کست می باشد که به کمک آن می توانید تصویر و یا ویدیو روی موبایل خود را به تلویزوین انتقال دهید تا در آنجا نمایش داده شود. در واقع در این حالت تلویزیون به صورت کامل تابع گوشی خواهد بود. جالب اینجاست که می توانید یک ویدیو روی موبلیا خود را بر روی تلویزیون به نمایش بگذارید و هم زمان با گوشی خود کارهای دیگری را انجام دهید.
 • HbbTV: به نوعی می توان گفت که این تکنولوژی ورژن دیجیتالی و پیشرفته تله تکست می باشد. در این تکنولوژی که صرف روی کانال های دیجیتالی خاصی وجود دارد، م یتوان به محتوای دیجیتال به همراه محتوای متنی دسترسی داشت.
 • Pause TV: این ویژگی به ما امکان می دهد که فیلم در حال پخش را نگه داریم. در واقع می توان با زدن یک دکمه فیلم، قوتبال یا هر برنامه در حال پخش را نگه داریم و زمانی که بخواهیم آن را از همان نقطه ای که نگه داشته بودیم، پخش نماییم. در واقع به لطف این تکنولوژی، هنگامی که برنامه ای را پاوس می کنیم، از آن لحظه به بعد، برنامه در خافظه داخلی و یا یو اس بی فلش شما ذخیره می شود و هنگامیکه دوباره آن را پخش کنیم، از همان نقطه پخش می شود.
 • Recording Via USB: کافیست یکی یو اس بی فلش را به یکی از پورت های USB تلویزیون وصل نماییم و سپس فیلم یا بنرامه مورد علاقه خود را روی آن ضبط و ذخیره کنیم.
 • Online Video Stores: فروشگاه های آنلاین فیلم و سریال و فایل های ویدیویی. در تلویزیون فیلبیپس 55PUK6400 ما به دنیایی از فیلم ها و سریال های روز دنیا از طریق فروشگاه های فیلم و ودیو دسترسی داریم.
 • Open Internet Browser: همانطور که قبلا ذکر شد، روی این تلویزیون فیلیپس به صورت پیش فرض مرورگر های اینترنت نصب است که می توان از طریق آن به موتور های جستجو دسترسی داشت و یا لینک وب سایت مورد نظر خود را باز نماییم.
 • Social TV: شبکه اجتماعی مخصوص فیلم و سریلا می باشد. علاقه مندان به فیلم و سریلا و همچنین برنامه های تلویزیونی، روی Social TV تجربه و نقد خود را در مورد یک برنامه تلویزیونی و یا فیلم و سریلای خاص به اشترام می گذارند. در تلویزیون فیلیپس 6400 امکان دسترسی به این شبکه های اجتماعی تلویزیون فراهم شده است.
 • TV On Demand نیز از دیگر تکنولوژی های روز دنیاست که روی این تلویزیون فیلیپس پیاده سازی شده است. در واقع به شبکه جهانی مثل اینترنت، رسانه ای On Demand گفته می شود به این معنی که هر آنچه را که کاربر بخواهد به نمایش می گذارد و محتوایی بر حسب درخواست ما د راختیار ما می گذارد. اما شبکه تلویزیون به این گونه نیست، در واقع برنامه ها پخش خواهند شد و ما نمی توانیم همواره درخواست برنامه مورد نظر خود را بدهیم. اما به لطف تکنولوژی TV On Demand که روی تلویزیون 6400 فیلیپس نصب است ما می توانیم برنامه مورد نظر خود را درخواست دهیم و به تماشای آن بنشینیم.
 • Youtube را نیز که قبلا توضیح داده ایمکه بستری برای تماشا و به اشتراک گذاری ویدیو ها و کلیپ های مورد علاقه ماست.

نصب آسان، استفاده آسان، قابلیت ارتقا و روش های کنترل

 • Automatic Detection Of Philips Device: تلویزیون فیلیپس 6400 قادر به تشخیص و نصب خودکار دیگر دستگاه های شرکت فیلیپس می باشد که به این تلویزیون وصل می شوند. برای مثال یک دی وی دی پلیر فیلیپس را به این تلویزیون وصل نمایید تا به طور خودکار، تلویزیون آن را تشخیص داده و راه اندازی نماید.
 • Device Connection Wizard: برای دستگاه هایی غیر دستگاه های ساخته شده توسط شرکت فیلیپس، نیز تمهیداتی برای نسب آسان در نظر گرفته شده است. در این حالت ویزارد یا به بیانی ساده، ابزاری در نظر گرفته شده است که ارتباط با دیگر دستگاه ها را مدیریت کرده و آن را بسیار آسان می گرداند.
 • Network Installation Wizard: به وسیله این تکنولوژی براحتی م یتوان تنظیمات شبکه را روی این تلویزیون انجام داد. به برنامه هایی که نصب و راه اندازی یک برنامه یا سخت افزار را برای ما آسان می کنند، ویزارد می گویند. برای نصب و تنظیمات شبکه نیز، این تلویزیون مجهز به یک ویزارد می باشد.
 • Setting Wizard: همچنین برای تنظیم راحت تلویزیون و سفارشی سازی آن نیز یک ویزارد کمکی در نظر گرفته شده است که کار تنظیمات را بسیار آسان کرده است.
 • User Manual On Screen: بر خلاف گذشته که دفترچه راهنمایی به صورتی کاغذی به همراه هر وسیله ای از جمله تلویزیون عرضه می شد. امروزه روی دستگاه های پیشرفته این راهنمای استفاده، روی صفحه به نمایش گذاشته می شود و قدم به قدم ما را راهنمایی می کند. این تلویزیون فیلیپس هم به همین شیوه مجهز به راهنمای استفاده قدم به قدم است که روی صفحه تلویزیون به نمایش در خواهد آمد.
 • Firmware auto Upgrade Wizard: فیرم ویر، سفت افزار یا میان افزار ها، مجموعه دستورات و کدهایی هستن کد ارتباط میان سخت افزار و نرم افزار را ایجاد می کنند. هرچه این کد ها به روز تر و آپدیت باشند، قطعا تلویزیون بهتر عملکرده و توانایی هماهنگی میان سخت افزار و نرم افزار بیشتر خواهد بود. یک یاز شیوه های آپدیت میان افزار این تلویزیون فیلیپس اسفاده از ویزارد آپدیت اتوماتیکی است که برای این تلویزیون در نظر گرفته شده است.
 • Firmware Upgrade Via USB: می توان فایل آپدیت را از وب سایت رسمی فیلیپس دانلود نمود، آن را روی یک یو اس بی فلش گذاشت و سپس میان افزار تلویزیون فیلیپس 6400 را از طریق آن آپدیت کرد.
 • Online Firmware Upgrade: این امکان نیز فراهم شده است که سفت افزار یا Firmware این تلویزیون فیلیپس را به صورت آنلاین و هنگامیکه تلویزیون به شبکه اینترنت وصل است، بروزرسانی شود.

صدا

بخش مهمی از هر سیستم صوتی و تصویری، صدا و یا صوت آن است. در زیر ویژگی های سیستم صوتی این تلویزیون فیلیپس را به صورت مفصل توضیح خواهیم داد:

 • این تلویزیون فیلیپس مجهز به دو عدد بلندگو ک هر کدام توان صدای خروجی 10 وات دارند می باشد. بنابراین توان خروجی کل صدا: 20 وات می باشد.
 • از تکنولوژی های نرم افزاری این تلویزیون فیلیپس می توان به Incredible Surround، Crystal Clear Sound، Dynamic Bass Enhancemant و Smart Sound اشاره نمود.
 • به لطف Incredible Sound و پورت خروجی صدای  دیجیتال، می توان صوت های ضبط شده به صورت دیجیتالی را به صورت احاظه کننده پخش کرد.ناگفته نماند برای این کار نیاز به یک سیستم صوتی با چندین بلندگو می باشد.
 • Crystal Clear Sound نیز به طرز شگفت آوری، نویز صدا و خش آن را از بین برده و در نهایت صدایی بسیار مطلوب و فو قالعاده را مشاهده خواهیم کرد.
 • Smart Sound نیز به صورت کاملا هوشمند صدای خروجی را پردازش کرده و سپس آن را به گونه ای تنظیم می کند که هم نویز تصویر را تشخیص داده و هم میزان صدا را تنظیم می کند.

پورت های تلویزیون فیلیپس 6400

 • این تلویزیون فیلییپس 6400 مجهز به 4 پورت HDMI می باشد. از ویژگی های پورت های HDMI تلویزیون 6400 می توان به پشتیبانی و انتقال محتوای 4K و همچنین پشتیبانی پورت HDMI شماره 1 از محتوای HDCP 2.2 اشاره نمود. اما تکنولوژی HDCP 2.2 چیست و چرا باید پورت HDMI تلویزیون ما از این تکنولوژی پشتیبانی کند؟ نگرانی تولید کنندگان محتوای دیجیتال، همیشه کپی رایت بوده و خواهد بود. سازندگان فیلم های و سریال ها، نگران این هستند که محتوای تولید شده توسط آنها بدون پرداخت هیچ هزینه ای و بدون رعایت کپی رایت، کپی برداری شود. به همین دلیل تکنولوژی HDCP به وجود آمد. به لطف این تکنولوژی کپی رایت هر محتوای دیجیتالی به همراه خود محتوا، ارسال می شود. اگر پورت HDMI تلویزیون ما از این تکنولوژی پشتیبانی نکند، نمی توان آن محتوا را مشاهده نمود. اگر پشتیبانی هم بکند نمی توان آن محتوا را کپی نمود. پس لازم است که حداقل یک یاز پورت های تلویزیون هوشمند شما مجهز به این تکنولوژی باشد. پورت شماره 1 تلویزیون 6400 از این فناوری پشتیبانی م یکند.
 • تلویزیون فیلیپس 55PUK6400 دارای سه پورت USB است. از پورت های یو اس بی، برای مشاهده اطلاعات داخل یو اس بی فلش ها و همچنین هارد های اکسترنال استفاده می شود. همچنین می توان محتوای در حال پخش را روی یک یو اس بی فلش وصل شده به این پورت ها، ضبط نمود و نهایتا به وسیله یو اس بی فلش وصل شده به یک یاز پورت های USB می توان سفت افزار تلویزیون را آپدیت نمود.
 • همه ما تقریبا با پورت های کامپوننت آشنایی داریم. 5 عدد ورودی که سه تای آنها مختص ارسال تصویر و دو تا نیز برای انتقال صوت می باشد. بسیاری از دستگاه های پخش کننده قدیمی الان نیز از همین پورت های کامپوننت 5 تایی استفاده می کنند. به لطف این پورت می توان دستگاه های قدیمی را نیز به تلویزیون وصل نمود.
 • پورت SCART نیز که در اصل یک پورت فرانسوی است و بیشتر در اروپا کاربرد دارد. له لطف این پورتهر دستگاهی را می توان به دستگاهی دیگر وصل نمود. برا یمثال می توان یک کاست پلیر را به تلویزیون وصل تمود.
 • این تلویزیون مجهز به ماژول وای فای یا همان Wifi دو بانده از نوع Wi-Fi 11n 2*2 می باشد که از وای فای دایرکت نیز پشتیبانی می کند. در واقع عملکرد Wifi Miracast به لطف همین وای فای و تکنولوژی Wifi Direct کار میکند.
 • ورودی آنتن ICE75 برای اتصال به آنتن های پشت بام نیز برای این تلویزیون فیلیپس در نظر گرفته و تعبیه شده است.
 • پورت Rj-45 مخصوص اتصال به شبکه که از آن می توان برای اتصال به مودم های امروزی برای وصل شدن به شبکه جهانی اینترنت استفاده نمود. ناگفته نماند که از وای فای نیز به این منظور می توان استفاده کرد.
 • Digital Audio Output یا خروجی صدای دیجیتال. به لطف این پورت می توان این تلویزیون را به سیستم های صوتی پیشرفته که معمولا شامل یک ساب ووفر و چند اسپیکر هستند، وصل نمود و از صدای احاطه کننده لذت برد.
 • ورودی Audio L/R برای انتقال صدا به تلویزیون از دستگاه های دیگر
 • خروحی Audio Out برای انتقال صدا از تلویزیون به دستگاه های دیگر
 • خروجی هدفون

فرمت های صوتی، تصویری، ودیویی و فایل های زیرنویس قابل پشتیبانی توسط تلویزیون 6400

 • این تلویزیون فیلیپس 55 اینچ 6400 از فرمت های ویدیویی AVI, MKV, H264 / MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9 / VC1, HEVC پشتیبانی می کند که تقریبا تمامی فرمت های ویدیویی را شامل می شود.
 • اگر به همراه فیلم یا سریال مورد علاقه شما یک فایل زیرنویس با یکی از فرمت های SMI, SRT, SSA, SUB, TXT, ASS باشد، تلویزیون فیلیپس 6400 قارد به تشخیص و همگام سازی آن با فیلم و یا سریلا مذکور خواهد بود.
 • این تلویزیون فیلیپس از فرمت های صوتی AAC, MP3, WAV, WMA (version 2 to version 9.2), WMA-PRO (v9 and v10) پشتیبانی می کند.
 • و در نهایت ایننکه از تمامی فرمت های تصویری JPEG, BMP, GIF, JPS, PNG, PNS, BMS, MPO پشتیبانی خواهد کرد.

تیونر و گیرنده دیجیتال

شبکه های استانی به صورت دیجیتالی می باشند و در واقع امواجی که حاوی اطلاعات این شبکه ها هستند به صورت دیجیتالی مدوله می شوند. به همین دلیل است که برای دسترسی به آن به گیرنده دیجیتال نیاز است. اما به لطف گیرنده دیجیتال DVB-T/C /S /S2 که در این تلویزیون فیلیپس تعبیه شده است، تنها به آنتن روی پشت بام می توان به تمامی کانال های دیجیتالی دسترسی داشت. در واقع DVB یک مبدل دیجیتال به آنالوگ می باشد که قارد است سیگنال های دیجیتالی را دریافت نموده و آنها را به آنالوگ تببدل می نماید تا از طریق ورودی ICE75 قابل دریافت شود.

معمولا برای انتقال محتوای دیجیتال، برای صرفه جویی در پهنای باند اشغالی، آنها را فشرده سازی می کند و برای ان کار از کدک های خاصی استفاده می شود. از معروفترین این کدک های می توان به MPEG-2 و MPEG-4 اشاره نمود. برای اینکه گیرند ه دیجیتالی DVB بتواند تصاویر دیجیتال شبکه های استانی را دریافت نماید، لازم است تا این کدک های فشرده سازی را پشتیبانی نماید که همانطور که قبلا ذکر شده قادر به دیکد کردن و پشتیبانی این کدک ها می باشد.

پشتیبانی از سیستم های تصویری PAL، SECAM و NTSC  و همچنین پشتبانی از Teletext از دیگر ویژگی های این تلویزیون فوق العاده فیلیپس می باشد.

با تشکر از همراهی شما.

مشخصات کلی

ابعاد تلویزیون بدون پایه : 1239x712x79 میلی متر
وزن تلویزیون بدون پایه : 15.3 کیلوگرم
ایعاد تلویزیون با پایه : 1239x773x266 میلی متر
وزن تلویزیون با پایه : 17.8 کیلوگرم

پردازنده

پردازنده مرکزی : دو هسته ای یا Dual Core

حافظه

حافظه داخلی : 8 گیگابایت
پشتیبانی از کارت حافظه خارجی :

صفحه نمایش

فناوری صفحه نمایش : Slim LED
اندازه صفحه نمایش : 55 اینچ
رزولوشن صفحه نمایش : Ultra HD - 4K
محافظ صفحه نمایش :

تکنولوژی های ارتباطی

درگاه USB :
تعداد درگاه USB : 3 عدد
درگاه HDMI :
تعداد درگاه HDMI : 4 عدد
کامپوزیت :
تعداد رابط کامپوننت : 1 عدد
اتصال بی سیم :
خروجی هدفون :
پورت شبکه :
سایر توضیحات درگاه ارتباطی : ورودی Audio، پورت جهانی SCART، پورت Common Interface، پورت خروجی صدای دیجیتال، ورودی آنتن ICE75

صدا

تعداد بلندگو : 2 عدد
توان هر بلندگو : 10 وات
توان خروجی کلی صدا : 20 وات
سیستم های صوتی : Incredible Surround, Crystal clear sound, Dynamic Bass Enhancement, Smart Sound

امکانات نرم افزاری

سیستم عامل : اندروید
نسخه سیستم عامل : ورژن 5 یا همان Lollipop
قابلیت های نرم افزاری : Online video stores, Open Internet browser, Social TV, TV on demand, YouTube

تصویر

عینک سه یعدی :
کیفیت تصویر : Ultra HD - 4K
رزولوشن : 3840x2160
قابلیت ارتقا :
3D :
نسبت تصویر : 16:9

امکانات نرم افزاری و سخت افزاری

رابط هوشمند :
مرورگر اینترنت :
بازی :
Skype :
قفل کودک :
گیرنده دیجیتال :
تیونر :
فرمت های ویدیویی قابل پشتیبانی : AVI, MKV, H264 / MPEG-4 AVC, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4, WMV9 / VC1, HEVC
فرمت های صوتی قابل پشتیبانی : AAC, MP3, WAV, WMA (version 2 to version 9.2), WMA-PRO (v9 and v10)
فرمت های تصویری قابل پشتیبانی : JPEG, BMP, GIF, JPS, PNG, PNS, BMS, MPO
نوع رابط هوشمند : اندروید

ریموت کنترل

ریموت کنترل :
نوع کنترل : معمولی
جنس بدنه کنترل : پلاستیک فشرده

مشخصات فنی

نوع درگاه خروجی : پورت USB، پورت HDMI، پورت Common Interface، پورت SCART، پورت کامپوننت، پورت Audio In، پورت شبکه، خروجی هدفون، خروجی صدای دیجیتال، ورودی آنتن
تعداد درگاه خروجی : 16 عدد

سایر مشخصات محصول

سایز صفحه : 55 اینچ
تکنولوژی صفحه : LED
سیستم های تصویری : PAL, NTSC, SECAM
فرمت های زیرنویس قابل پشتیبانی : SMI, SRT, SSA, SUB, TXT, ASS
قابلیت Ambilight :
مــزایا
مــعایب