محصولات کانون

کانن

کانُن، شرکت الکترونیکی ژاپنی و چندملیتی است، که در تولید دوربین‌ها و تجهیزات جانبی عکاسی و تصویربرداری تخصّص ویژه‌ای دارد.

دفتر مرکزی شرکت کانن در توکیو، ژاپن قرار دارد و محصولات این شرکت شامل دوربین عکاسی، دستگاه‌های دستگاه‌های فتوکپی و چاپگرهای رایانه، دوربین‌های دیجیتال و ویدئویی، دوربین‌های تک‌لنزی بازتابی می‌باشد. بر اساس آخرین فهرست مجلهٔ فورچون نام شرکت کانن در ردیف یکصد و پنجاه و چهارم ۵۰۰ شرکت برتر جهان قرار دارد.

شرکت کانن در سال ۱۹۳۳ توسط «یوشیداگورو» و «اوچیدا سابورو» تاسیس شد. شرح تاریخچه شرکت کانن بدون ذکر نام «لابراتوار پریسیژن اپتیکال اینسترومنت» که کانن از آن منشعب شده کامل نیست. این لابراتوار را دوست صمیمی اوچیدا به نام «تاکشی میتارایی» تاسیس کرد. هدف از تاسیس این لابراتوار، پژوهش و تحقیق درباره توسعه دوربین‌های با کیفیت بود. در سال ۱۹۳۴ آن‌ها اولین دوربین خود را به نام «کوآنن» به بازار عرضه کردند. در اواخر همین سال، نام این شرکت و تولیدات آن به کانن تغییر پیدا کرد.

کانن اولین شرکتی است که دوربین‌های خود را با لنزهای لایکا به بازار عرضه کرد. شرکت کانن در ابتدا از لنزهای ساخت شرکت نیکون در محصولات خود استفاده می‌کرد، ولی پس از مدتی اقدام به ساخت لنزهایی با نام تجاری «سرنار» کرد.

به رغم آن که دوربین‌ها و چاپگرهای رایانه‌ای شرکت کانن بازار مصرف را در دست دارند، بیشتر درآمد این شرکت از دستگاه‌های فتوکپی آنالوگ و دیجیتال تامین می‌شود. شرکت کانن در همکاری با شرکت توشیبا به تولید تلویزیونهای صفحه تخت، نوع جدید فناوری نمایشگرهای تلویزیون مبادرت کرد.

شرکت کانن الکترونیکز تاسیس: ۲۰ می۱۹۵۴ مدیر عامل شرکت: هیساشی ساکاماکی


سود خالص (سال ۲۰۰۲): ۴ میلیارد دلار فروش (سال ۲۰۰۲): ۷۳ میلیارد دلار


تعداد کارمندان: ۱۴۰، ۵۰۰


محصولات: دوربینهای دیجیتال عکاسی و فیلمبرداری - هدهای مغناطیسی - سنسور - تجهیزات میکروفیلم - سیستم ذخیره و بایگانی اطلاعات - اسکنر - چاپگرهای جوهرافشان و چاپگرهای لیزری - تجهیزات نیمه رسانا و آی سی‌ها و...


۱۹۵۴ تاسیس شرکت «چیچیبو ایکوشا» - تولید هدهای مغناطیسی


۱۹۵۸ تولید Exposure meter برای دوربین عکاسی


۱۹۶۴ اسم شرکت به Canon تغییر پیدا کرد


۱۹۷۵ تولید شاتر و قطعات اصلی دوربین AE-1


۱۹۷۶ ورود به عرصه تولید چاپگر و ماشین حساب


۱۹۷۹ تولید فلاپی درایو


۱۹۸۱ عرضه سهام شرکت به دسته دوم بورس توکیو


۱۹۸۴ گشایش کارخانه میساتو


۱۹۸۵ تولید تجهیزات ماکرو


۱۹۸۸ تولید چاپگرهای لیزری ۱۹۸۹ افتتاح خط تولید کانن الکترونیک در مالزی


۱۹۹۰ تولید سیستم بایگانی و ذخیره الکترونیکی


۱۹۹۶ افتتاح کارخانه کرانتان در مالزی


۱۹۹۸ توزیع سهام شرکت کانن در بورس دسته یک کالای توکیو


۱۹۹۹ افتتاح کارخانه آکاگی - افتتاح دفتر اصلی شرکت در شیبورا

بیشتر

این تولیدکننده هیچ محصولی ندارد.

کد QR

منو

مقایسه 0