محصولات بلک اند دکر

بلک اند دکر، شرکت آمریکایی تولیدکننده ابزار الکتریکی و لوازم جانبی، سخت‌افزار و انواع محصولات الکتریکی می‌باشد، که در سال ۱۹۱۰ توسط دانکن بلک و آلونزو دکر تأسیس شد.

«بلک اند دکر» حاصل شراکت دو مهندس نخبه و کارآفرین به نام‌های «دانکن بلک» و «آلونزو دکر» است. این دو در سال ۱۹۱۰ میلادی با راه‌اندازی کارگاهی در بالتیمور مریلند اقدام به راه‌اندازی این شرکت کردند.

در سال ۱۹۱۷ این شرکت توانست امتیاز دریل با دستهٔ تفنگی و سوییچ روی بدنه را به نام خود ثبت کند. در زمان جنگ جهانی دوم تقاضا برای دریل‌های قابل حمل این شرکت در کارخانه‌های هواپیماسازی افزایش چشمگیری یافت و نیروی هوایی ایالات متحده چندین بار از این شرکت تقدیر به‌عمل آورد. بعد از جنگ جهانی و با متنوع‌تر شدن تولیدات، این شرکت اقدام به تولید پیچ‌گوشتی برقی، اره برقی، سمباده برقی و بسیاری محصولات دیگرکرد.

موفقیت‌های این شرکت به مرزهای ایالات متحده محدود نشد و بلک اند دکر توانست اولین خط تولید محصولات خود را در سال ۱۹۲۲ در کشور کانادا راه‌اندازی کند. در ۱۹۲۸ هم برنامهٔ مشابهی از سوی این شرکت در کشور انگلستان اجرا شد. در سال ۱۹۲۹ هم استرالیا به جمع میزبانان تولیدکنندگان محصولات این شرکت پیوست. این شرکت در ادامهٔ راه به موفقیت‌های بسیاری دست یافت و در سال ۱۹۶۰ توانست «دیوالت» را خریداری کند. بعد از آن محصولات رده بالای این شرکت با برند دیوالت تولید شد. هم اکنون هم این شرکت صاحب برندهایی نظیر «دلتا» (Delta) و «پورتر کیبل» (Porter Cable) است

آلونزو دکر و دانکن بلک، دو طراح و مهندس صنعتی بودند که در سپتامبر ۱۹۱۰ شرکت بلک اند دکر را تأسیس کردند. با ۶۰۰ دلار که از فروش اتوموبیل دست دو بلک و ۱۲۰۰ دلار وام، یک کارگاه در بالتیمور، ماریلند اجاره کردند. بلک به عنوان مدیر شرکت انتخاب شد. در ابتدا کار این دو نفر تنها محصولات اختراع شده توسط دیگران را تولید می‌کردند همچون بطری شیر، دستگاه درپوش، پنبه جمع کن، ملاقه آب نبات و ماشین آلات برای مینت آمریکا.


در سال ۱۹۱۶ بلک اند دکر شروع به طراحی دستگاه‌های برقی خود کرد. ابزارهای برقی آلمانی موجود در بازار آن زمان سنگین بودند و کار کردن با آنها مشکل بود بنابراین خیلی موفق نبودند. بلک اند دکر یک موتور عمومی طراحی کرد -اولین موتور عمومی- که با استفاده از جریان متناوب و موازی کار می‌کرد و یک کلید را همانند طرح هفت تیر کلت برروی ابزار خود پیاده کردند. اولین ابزاری که از این نوآوری استفاده کرد یک دریل ۱۰ میلیمتر بود که از طرح پیستولی و ماشه ای استفاده کرد که همچنان هم استفاده از این طرح ادامه دارد. این دریل در مقایسه با رقیبان خود با وزن ۹۰۰ گرم و قیمت ۲۳۰ دلار دستگاهی مناسبتر به‌شمار می‌رفت.


در دهه ۱۹۲۰ بلک اند دکر همچنان رشد کرد و با دستگاه‌هایی که این شرکت ارائه می‌کرد باعث می‌شد در زمانی که هزینه کارگر زیاد بود، با استفاده از دستگاه‌های این شرکت از تعداد کارگران کاسته شود. در سال ۱۹۱۷ این شرکت برای دریل پیستونی خود پروانه ثبت اختراع دریافت کرد و کارخانه خود را در حاشیه توسان، ماریلند تأسیس کرد. تا پایان سال ۱۹۱۸ فروش کل شرکت از ۱ میلیون دلار گذشت. پس از اتمام جنگ جهانی اول ابزارهای قابل حمل جدیدی را وارد بازار کرد. برای پاسخگویی به تقاضا در سال ۱۹۲۷ کارخانه توسان خود را سه برابر بزرگتر کرد. همچنین یک دفتر مرکزی نیز در توسان گشود.


بلک اند دکر مشتریان خود را بر اساس فروش پر تکاپو و خدمات محصولات ایجاد کرد. در سال ۱۹۱۸ اولین مرکز خدمات این شرکت در بوستون و نیویورک گشوده شد. شرکت همچنین کارگاه‌های آموزشی ایجاد کرد تا به نمایندگان خود طرز استفاده و تعمیر دستگاه‌های خود را آموزش دهد. این آموزگارها کشور را با ۲ اتوبوس پیمایدند. در پایان دهه ۲۰ میلادی شرکت بلک اند دکر برای نمایش توانایش هواپیمای تک موتوره ای با استفاده از ابزار خود تولید کرد. به علاوه این اولین کمپین رسانه خود در پست عصر شنبه در سال ۱۹۲۱ ایجاد کرد.


با موفقیت اولیه بلک اند دکر، فعالیت خود را به خارج از ایالات متحده گسترش داد و این سرآغازی بود به ورود این شرکت به بازار جهانی ابزار. با افزایش فروش این شرکت در بازارهای جهانی، بلک اند دکر نمایندگانی در کانادا، بریتانیا کبیر، اتحاد شوروی، استرالیا و ژاپن تأسیس کرد. در سال ۱۹۲۲ این شرکت اولین زیر مجموعه خارجی خود را در کانادا گشود. سه سال بعد زیر مجموعه فروش و خدمات خود را در لندن نیز تأسیس کرد. در سال ۱۹۲۸ زیر مجموعه لندن این شرکت تولید خود را در یک کارخانه استیجاری در نزدیکی لندن آغاز کرد. در نهایت شرکت بریتانیایی در سال ۱۹۳۹ کارخانه خود را در میدلسکس بنا کرد. ۱۹۲۹ زیر مجموعه بلک اند دکر در سیدنی، استرالیا تأسیس کرد. تا دهه ۱۹۵۰ شرکت بریتانیایی تنها تولیدکننده خارجی بلک اند دکر باقی ماند که یکی از مهمترین زیرمجموعه‌های بلک اند دکر در دوران جنگ جهان دوم محسوب می‌شد. در دهه ۱۹۲۰ بلک اند دکر با بدست آوردن شرکت‌های دیگر تجارت خود را در ایالات متحده گسترش داد. در سال ۱۹۲۶ شرکت تولیدی مارشکه در ایندیاناپلیس، ایندیانا تولیدکننده چرخ ساینده را خرید. دو سال بعد شرکت ابزار الکتریکی ون دورن اوهایو، کلیولند را بدست آورد. در سال ۱۹۲۹ دو شرکت ماشین فلیمینگ و شرکت برق داخلی را خرید. شرکت فلیمینگ تولیدکننده سیم برس، ارّه و سنگ فرز بود و شرکت برق داخلی تولیدکننده بزرگ موتور برقی بود. همچنین بلک اند دکر شرکت لودومتر که قبلاً حق یکی از باسکول‌هایش را خریداری کرده بود را به دست آورد. در این حین، در سال ۱۹۲۷، سهام شرکت را برای اولین بار در اختیار عموم قرار گرفت. در سال ۱۹۳۶ بلک اند دکر وارد بورس نیویورک شد.


همانند شرکت‌های دیگر بلک اند دکر نیز در دوره رکود بزرگ دچار مشکلات متعددی شد. با وجود اخراج‌های متعدد، که شامل پسر خود آلونزو دکر بود، شرکت به مرز ورشکستگی رسید. تنها با وفاداری کارگران - که با وجود آنکه حقوقی دریافت نمی‌کردند همچنان به کار ادامه می‌دادند- و هجوم سرمایه گزاران خارجی بلک اند دکر را سرپا نگاه داشت. بدست آوردن شرکت مارشکه سودی به دنبال نداشت به همین علت این شرکت در سال ۱۹۳۲ فروخته شد. بلک اند دکر همچنان به تولید ابزارآلات نوین ادامه داد. در ۱۹۳۰ و ۱۹۳۱ ارّه گرد بر قابل حمل خود را وارد بازار کرد. خط تولید جدیدی نیز با استفاده از موتور القایی و خط چرخه بالا را در سال ۱۹۳۵ معرفی کرد. در پایان این دهه هجوم زیادی از ابزارهای جدید بلک اند دکر مثل چکش برقی، جارو برقی صنعتی، آهن بر قابل جابجایی و غیره وارد بازار شد.

بیشتر
نمایش 1 - 5 از 5 آیتم
نمایش 1 - 5 از 5 آیتم

کد QR

منو

مقایسه 0