تابلو فرش طرح گل 3700 کد 109

جدید

1,100,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

 
بررسی تخصصی

تابلو فرش طرح گل 3700 کد 109

Flower 3700  Carpet Tableau

  • محل بافت: سردرود تبریز
  • ابعاد تابلو: 50 × 67 سانتی متر
  • تراکم بافت:  50 رج

تابلو فرش طرح گل 3700 کد 109

چرا گل‌ها این همه مورد توجه هنرمندان قرار گرفته اند؟ به نحوی که نقاشان، عکاسان و بافندگان تابلو فرش همواره از به تصویر کشیدن آن لذت می‌برند؟ پژوهش‌ها نشان می‌دهد نگاه کردن به گل‌ها باعث برانگیخته شدن احساس شادی، آرامش و طراوت در افراد می‌شود و غم و اندوه را از انسان دور می‌کند به نحوی که هدیه دادن گل به همدیگر همواره و از گذشته‌های بسیار دور میان ما ایرانیان و البته در سراسر جهان مرسوم بوده و رسمی بسیار پسندیده محسوب می‌شود. و البته گل‌ها همیشه نمادی برای به غنیمت شمردن زمان به حساب می آیند چرا که در اوج شادابی و نشاط عمر کوتاهی دارند. اما بافندگان زبردست ایرانی و در این میان ریز نقشان تبریزی نیز گلها را اغلب موضوع مورد بافت خود قرار داده‌اند. تابلوفرش گل ملیسا نیز حکایت از همین داستان دارد. گویا طراح و بافنده به به تار و پود کشیدن این گل‌ها بر روی تابلو فرش، می‌خواهند این طراوت و نشاط را جاودانه سازند به نحوی که همواره در خانه‌های ما این حس طراوت و سرزندگی موج زند.

تابلو فرش طرح گل 3700 نیز با همین منظور به برای ارزانی بخشیدن حس طراوات و شادابی گل ها به صورت جاودانه طراحی و بافته شده است.

فرش تبریز

فرش تبریز را می‌توان یکی از نفیس‌ترین و بهترین فرش‌های ایرانی به شمار آورد. در همین راستا این شهر به یکی از مراکز مهم بافت فرش در ایران مبدل شده است به گونه‌ای که شهر تبریز، شهر جهانی بافت فرش شناخته شده است. درتابلو فرش‌های تبریز تنوع و رنگ‌‌های مختلفی از جنس ابریشم و پشم بکار رفته است. شهرت جهانی تابلو فرش تبریز مشهود است و به دوره صفویه باز می‌گردد که حتی در آن زمان به عنوان هنر درباری انتخاب شده بود. در رابطه با ساختار فرش تبریز می توان نوشت که از تار پنبه‌ای می‌باشد که بسیار محکم و بادوام است و ریزترین بافت‌ها در این شهر خلق می‌شود. فرش تبریز با تنوع رنگ‌های زیادی که دارد دارای ویژگی‌های مختص به خود می‌باشد. از ویژگی‌های بارز این تابلو فرش‌ها می توان به دو نکته مهم اشاره نمود:

1- طراحی آن تحت نظر اساتید مجرب‌ صورت می‌پذیرد.

2- در رجشمارهای بالا قرار دارد و ریز بافت می‌باشد. همچنین پرزهای تابلو فرش تبریز کوتاه بوده و پرداخت و روگیری آن به ‌وسیله افراد ماهر صورت می‌پذیرد. در فرش تبریز سایه روشن بکار رفته باعث ایجاد عمق می‌گردد، حتی قسمت‌های خالی این‌ فرش‌ها به جای بکار بردن نقش‌های دیگر، پر می‌شود.

باید گفت فرش‌ بافان تبریزی از لحاظ اندازه محدودیتی برای خود قائل نمی شوند. از لحاظ رج‌شمار می توان تابلو فرش تبریزی را ببه دسته ای زیر تقسیم بندی کرد:

*( 25×25)، 30×30، 35×35، 40×40، 50×50، 60×60 گره در هر پنجره 7 سانتي متري.

* نوع 25×25 فرش تبریز، قاليهاي ارزان قيمت است كه براي فروش در بازار بافته مي شود.

* نوع 30×30 فرش تبریز نوع معمولی و بازاری است.

* 35×35 فرش تبریز معمولاً نوعی است كه شركتهای اروپايی سفارش می دهند تا مطابق با سليقه و با طرح مورد علاقه شان بافته شود. رج شمارهای بالاتر فرش‌هايی با فشردگي و تراكم بالا نظير فرش هاي ابريشمی هستند.

توجه به این نکته الزامیست که در حالت کلی می‌توان تابلو فرش ایرانی را به دو دسته تقسیم کرد. اولی تابلو فرش‌هایی با نقش‌هایی برخواسته از فرهنگ این مرز و بوم است و دومی تابلو فرش‌هایی از آثار تندیس و پورتره های معروف خارجی. بافتن فرش هایی با مضامین اروپایی نشان از ذوق بافنده ایرانی دارد که می‌خواهد با نقش خود به تمام جهانیان اعلام کند: صلح طلب و آشتی جزوی از فرهنگ ماست.

توجه:

جهت حفظ کیفیت تابلو فرش و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شما هنر دوست عزیز تابلو فرش ذکر شده رفو یا به اصطلاح پرداخت نشده است. لذا عکس گرفته شده و همچنین عکس موجود در فایل پیوست از نمای پشتی تابلو فرش می‌باشد. لطفا در هنگام سفارش در توضیحات ذکر نمایید که خواهان طرح سه بعدی از تابلو فرش هستید یا خیر. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهند گذاشت.

 
جزئیات فنی
ابعاد 50 × 67 سانتی متر
شکلمستطیل
محل بافتسردرود تبریز
نام طرحگل 3700
نحوه رنگرزیطیفی
وزن تقریبی4 کیلوگرم
تراکم بافت50 رج
جنس پرزمرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)ابریشم
امضا تابلو فرشآفاقی
نمای تصویرپشت تصویر
پرداخت و روگیریخیر

30 محصول مشابه یافت شد

مشخصات اصلی

ابعاد
50 × 67 سانتی متر
شکل
مستطیل
نام طرح
گل 3700
وزن تقریبی
4 کیلوگرم
امضا تابلو فرش
آفاقی
نمای تصویر
پشت تصویر

ویژگی های فنی

محل بافت
سردرود تبریز
نحوه رنگرزی
طیفی
تراکم بافت
50 رج
جنس پرز
مرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)
ابریشم
پرداخت و روگیری

محصولات بازدیدشده

کد QR

منو

مقایسه 0