تابلو فرش طرح گل لاله عرضی کد 107

جدید

2,500,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

 
بررسی تخصصی

تابلو فرش طرح گل لاله عرضی کد 107

Gul Laleh Arzi Flower Carpet Tableau

  • محل بافت: سردرود تبریز
  • ابعاد تابلو: 63 × 98 سانتی متر
  • تراکم بافت:  50 رج

تابلو فرش طرح گل لاله عرضی کد 107

تابلو فرش دستبافت و زیبای گل لاله سفید رنگ که در یک گلدان زیبا قرارگرفته است شاهکاری از بافندگان ریز نقش تبریزی است. روی  گلدان طرح زیبای سربازان هخامنشی و گل سفید لاله طراحی شده است که پیاده کردن این طرح روی زمینه‌ی خاکستری فرش نقش زیبا و خیره کننده‌ای را به نمایش گذاشته است. طرح زیبای این فرش به اندازه‌ای بی نظیر است که همواره روی دیوار خانه و در منزل چشم ها را محسور خود کرده و بیننده را به وجد می آورد. این فرش از مواد مرغوب ساخته شده است آن را در یک قاب قرارداده‌اند که زینت بخش منازل است. نقش بکار رفته در این بافت و ظرافت بکار رفته در آن چشم هر بیننده‌ای را به خود محسور می‌کند. از ویژگی‌های این هنر ماندگاری آن است که فرهنگ ایرانیان را به جهان به نمایش می‌گذارد.

هنر فرش بافی ایرانی

هنر هر ملتی به سنت، آداب، رسوم و سوابق تاریخی آن ملت وابسته است. ملت ایرانی دارای خلاقیت و ذوق هنری وافری می‌باشد. سرزمین ایران مهد هنر است و ایرانیان خاک را به هنر کیمیا کنند. قدمت 800 هزار ساله این سرزمین سخن از فراز و نشیب های بسیاری دارد و به حق هنر از دل این تاریخ برخواسته است. در این میان فرش ایرانی شهره عام و خاص است و آوازه اش در تمام این کره خاکی پیچیده است، به گونه‌ای که جهان اکثر ذوق هنری خود را مدیون هنرهای ایرانی است. امروزه ما در بسیاری از فیلم های هالیودی و در بسیاری از مناطق تاریخی دنیا آثاری از فرش های دستباف ایرانی را مشاهده میکنیم.

در یک نگاه می توان تابلو فرش های پارسی را به دو دسته تقسیم کرد: تابلو فرش هایی با مضامین ایرانی و اسلامی که از دل این مرز بوم برخواسته است و نشان از فرهنگ غنی این ملت دارد و دسته دوم تابلو فرش هایی که از داستان ها و عاشقانه های اروپایی و همچنین پورتره های معروف نقاشان خارجی الهام گرفته است که باز نشان از آشتی طلبی و صلح جویی ملت ایران دارد. تابلو فرش گل لاله عرضی از طرح های نوع اول به شمار می آید.

اگرچه شاید سرزمین گل ها را هلند گویند اما سرزمین پهناور ایران و تالاب های بزرگ این کشور همواره زیستگاه رشد گل های بسیار زیبایی بوده که خاص این مرز و بوم است. بنابراین بسیار طبیعیست که مردم با این هنر خدادادی و نقاشی نقاش زبردست عالم انس گرفته و تمثالی از آن را هرچند ناقص (در برابر نقش خداوندی) با دستان زبردست و چیره خود و با زحمت فراوان بر روی تار و پود نقش زنند. تابلو مورد نظر ما نیز گویای همین مهم است و بیننده همواره با دیدن آن حس شادابی و نشاط را با تمام وجود حس خواهد کرد. گویی دستان هنرمند دختری و نگاه عمیق او به گل های زیبا به همراه رنگهای جذاب و زنده به کار رفته در تار و پود فرش، گلهایی آفریده که هرگز پژمرده نخواهند شد و این احساس را در بیننده خود نیز ایجاد خواهند کرد.

توجه:

جهت حفظ کیفیت تابلو فرش و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شما هنر دوست عزیز تابلو فرش ذکر شده رفو یا به اصطلاح پرداخت نشده است. لذا عکس گرفته شده و همچنین عکس موجود در فایل پیوست از نمای پشتی تابلو فرش می‌باشد. لطفا در هنگام سفارش در توضیحات ذکر نمایید که خواهان طرح سه بعدی از تابلو فرش هستید یا خیر. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهند گذاشت.

 
جزئیات فنی
ابعاد63 × 98 سانتی متر
شکلمستطیل
محل بافتسردرود تبریز
نام طرحگل لاله عرضی
نحوه رنگرزیطیفی
وزن تقریبی4 کیلوگرم
تراکم بافت50 رج
جنس پرزمرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)ابریشم
امضا تابلو فرشمالکی
نمای تصویرپشت تصویر
پرداخت و روگیریخیر

30 محصول مشابه یافت شد

مشخصات اصلی

ابعاد
63 × 98 سانتی متر
شکل
مستطیل
نام طرح
گل لاله عرضی
وزن تقریبی
4 کیلوگرم
امضا تابلو فرش
مالکی
نمای تصویر
پشت تصویر

ویژگی های فنی

محل بافت
سردرود تبریز
نحوه رنگرزی
طیفی
تراکم بافت
50 رج
جنس پرز
مرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)
ابریشم
پرداخت و روگیری

محصولات بازدیدشده

کد QR

منو

مقایسه 0