تابلو فرش طرح تولد کد 131

جدید

12,000,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

 
بررسی تخصصی

تابلو فرش طرح تولد کد 131

Birthday Carpet Tableau

  • محل بافت: سردرود تبریز
  • ابعاد تابلو: 100× 180سانتی متر
  • تراکم بافت: 50 رج

تابلو فرش طرح تولد کد 131

یکی از موضوعات مورد علاقه بافندگان و طراحان تابلو فرش‌های ایرانی، پورتره ها و نقاشی های معروف جهان است. در این میان می‌توان به تابلو فرش تولد اشاره کرد.طراح ایرانی با به کار بردن این طرحهای خارجی و این نقاشی‌های معروف، هدفی جز دادن پیام صلح و دوستی به جهانیان ندارد. این روحیه نوع دوستی و صلح طلبی در فرهنگ غنی ایرانی اسلامی ملت این مرز و بوم ریشه دارد.گویا دستان ریز نقش بافندگان و طراحان تابلو فرش ایرانی با به نقش کشیدن آثار معروف جهان می‌خواهند تقریبا در هر خانه‌ای در خارج از این مرزبوم و یا در موزه‌ها و مکان‌های تاریخی کشور‌های اروپایی، هنری از این مرز و بوم را به نمایش بگذارند.

فرش تبریز

فرش تبریز را می‌توان یکی از نفیس‌ترین و بهترین فرش‌های ایرانی به شمار آورد. در همین راستا این شهر به یکی از مراکز مهم بافت فرش در ایران مبدل شده است به گونه‌ای که شهر تبریز، شهر جهانی بافت فرش شناخته شده است. درتابلو فرش‌های تبریز تنوع و رنگ‌‌های مختلفی در نخ هایی از جنس ابریشم و پشم بکار رفته است. شهرت جهانی تابلو فرش تبریز مشهود است و به دوره صفویه باز می‌گردد که حتی در آن زمان به عنوان هنر درباری انتخاب شده بود. در رابطه با ساختار فرش تبریز می توان نوشت که از تار پنبه‌ای می‌باشد که بسیار محکم و بادوام است و ریزترین بافت‌ها در این شهر خلق می‌شود. فرش تبریز با تنوع رنگ‌های زیادی که دارد دارای ویژگی‌های مختص به خود می‌باشد. از ویژگی‌های بارز این تابلو فرش‌ها می توان به دو نکته مهم اشاره نمود:1- طراحی آن تحت نظر اساتید مجرب‌ صورت می‌پذیرد و 2- در رجشمارهای بالا قرار دارد و ریز بافت می‌باشد. همچنین پرزهای تابلو فرش تبریز کوتاه بوده و پرداخت و روگیری آن به ‌وسیله افراد ماهر صورت می‌پذیرد. در فرش تبریز سایه روشن بکار رفته باعث ایجاد عمق می‌گردد، حتی قسمت‌های خالی این‌ فرش‌ها به جای بکار بردن نقش‌های دیگر، پر می‌شود.

توجه:

جهت حفظ کیفیت تابلو فرش و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شما هنر دوست عزیز تابلو فرش ذکر شده رفو یا به اصطلاح پرداخت نشده است. لذا عکس گرفته شده و همچنین عکس موجود در فایل پیوست از نمای پشتی تابلو فرش می‌باشد. لطفا در هنگام سفارش در توضیحات ذکر نمایید که خواهان طرح سه بعدی از تابلو فرش هستید یا خیر. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهند گذاشت.

 
جزئیات فنی
ابعاد100× 180سانتی متر
شکلمستطیل
محل بافتسردرود تبریز
نام طرحتولد
نحوه رنگرزیطیفی
وزن تقریبی4 کیلوگرم
تراکم بافت50 رج
جنس پرزمرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)ابریشم
جنس نخ پود--
امضا تابلو فرش--
نمای تصویرپشت تصویر
پرداخت و روگیریخیر

30 محصول مشابه یافت شد

مشخصات اصلی

ابعاد
100× 180سانتی متر
شکل
مستطیل
نام طرح
تولد
وزن تقریبی
4 کیلوگرم
امضا تابلو فرش
--
نمای تصویر
پشت تصویر

ویژگی های فنی

محل بافت
سردرود تبریز
نحوه رنگرزی
طیفی
تراکم بافت
50 رج
جنس پرز
مرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)
ابریشم
جنس نخ پود
--
پرداخت و روگیری

محصولات بازدیدشده

کد QR

منو

مقایسه 0