تابلو فرش طرح گل نرگس کد 106

جدید

1,100,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

 
بررسی تخصصی

تابلو فرش طرح گل نرگس کد 106

Amaryllis Carpet Tableau

  • محل بافت: سردرود تبریز
  • ابعاد تابلو: 61 × 42 سانتی متر
  • تراکم بافت:  50 رج

تابلو فرش طرح گل نرگس کد 106

چرا گل‌ها این همه مورد توجه هنرمندان قرار گرفته است؟ به نحوی که نقاشان، عکاسان و بافندگان تابلو فرش همواره از به تصویر کشیدن آن لذت می برند؟ پژوهش‌ها نشان می‌دهد نگاه کردن به گل‌ها باعث برانگیخته شدن احساس شادی، آرامش و طراوت در افراد می‌شود و غم و اندوه را از انسان دور می‌کند به نحوی که هدیه دادن گل به همدیگر هموراه و از گذشته‌های بسیار دور میان ما ایرانیان و البته در سراسر جهان مرسوم بوده و رسمی بسیار پسندیده محسوب می‌شود. البته گل‌ها همیشه نمادی برای به غنیمت شمردن زمان به حساب می‌روند چراکه در اوج شادابی و نشاط عمر کوتاهی دارند. اما بافندگان زبردست ایرانی و در این میان ریز نقشان تبریزی نیز گل‌ها را اغلب موضوع مورد توجه خود قرار داده‌اند. تابلوفرش گل الدوز نیز حکایت از همین داستان دارد. گویا طراح و بافنده به تار و پود کشیدن این گل‌ها بر روی تابلو فرش، می‌خواهد این طراوت و نشاط را جاودانه سازد به نحوی که همواره در خانه‌های ما این حس طراوت و سرزندگی موج زند. بافت گل نرگس از پرز ابریشم استفاده شده است این باعث شده که گل‌ها برجسته به نظر می‌رسند. این تابلو فرش  نیازی به شستشو ندارد برای تمیز کردن آن یک تکه اسفنج محلول آب سرد و شامپو فرش لازم است روی پرزهای آن بکشید بگذارید خشک شود. این تابلو فرش زیبا، می‌تواند زینت بخش منازل شما باشد.

فرش تبریز

فرش تبریز را می‌توان یکی از نفیس‌ترین و بهترین فرش‌های ایرانی به شمار آورد. در همین راستا این شهر به یکی از مراکز مهم بافت فرش در ایران مبدل شده است به گونه‌ای که شهر تبریز، شهر جهانی بافت فرش شناخته شده است. در تابلو فرش‌های تبریز، تنوع و رنگ‌‌های مختلفی از جنس ابریشم و پشم بکار رفته است. شهرت جهانی تابلو فرش تبریز مشهود است و به دوره صفویه باز می‌گردد که حتی در آن زمان به عنوان هنر درباری انتخاب شده بود. در رابطه با ساختار فرش تبریز می توان نوشت که از تار پنبه‌ای می‌باشد که بسیار محکم و بادوام است و ریزترین بافت‌ها در این شهر خلق می‌شود. فرش تبریز با تنوع رنگ‌های زیادی که دارد دارای ویژگی‌های مختص به خود می‌باشد. از ویژگی‌های بارز این تابلو فرش‌ها می‌توان به دو نکته مهم اشاره نمود:

1- طراحی آن تحت نظر اساتید مجرب‌ صورت می‌پذیرد.

2- در رج‌شمارهای بالا قرار دارد و ریز بافت می‌باشد. همچنین پرزهای تابلو فرش تبریز کوتاه بوده و پرداخت و روگیری آن به ‌وسیله افراد ماهر صورت می‌پذیرد. در فرش تبریز سایه روشن بکار رفته باعث ایجاد عمق می‌گردد، حتی قسمت‌های خالی این‌ فرش‌ها به جای بکار بردن نقش‌های دیگر، پر می‌شود.

باید گفت فرش‌‌بافان تبریزی از لحاظ اندازه محدودیتی برای خود قائل نمی‌شوند. از لحاظ رج‌شمار می‌توان تابلو فرش تبریزی را به دسته‌ای زیر تقسیم‌بندی کرد:

*( 25×25)، 30×30، 35×35، 40×40، 50×50، 60×60 گره در هر پنجره 7 سانتي متري.

* نوع 25×25 فرش تبریز، قاليهاي ارزان قيمت است كه براي فروش در بازار بافته مي شود.

* نوع 30×30 فرش تبریز نوع معمولی و بازاری است.

* 35×35 فرش تبریز معمولاً نوعی است كه شركت‌های اروپايی سفارش می‌دهند تا مطابق با سليقه و با طرح مورد علاقه شان بافته شود. رج شمارهای بالاتر فرش‌هايی با فشردگي و تراكم بالا نظير فرش هاي ابريشمی هستند.

 

توجه:

جهت حفظ کیفیت تابلو فرش و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شما هنر دوست عزیز تابلو فرش ذکر شده رفو یا به اصطلاح پرداخت نشده است. لذا عکس گرفته شده و همچنین عکس موجود در فایل پیوست از نمای پشتی تابلو فرش می‌باشد. لطفا در هنگام سفارش در توضیحات ذکر نمایید که خواهان طرح سه بعدی از تابلو فرش هستید یا خیر. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهند گذاشت.

 
جزئیات فنی
ابعاد61 × 42 سانتی متر
شکلمستطیل
محل بافتسردرود تبریز
نام طرحگل نرگس
نحوه رنگرزیطیفی
وزن تقریبی4 کیلوگرم
تراکم بافت50 رج
جنس پرزمرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)ابریشم
امضا تابلو فرشحسن زاده
نمای تصویرپشت تصویر
پرداخت و روگیریخیر

30 محصول مشابه یافت شد

مشخصات اصلی

ابعاد
61 × 42 سانتی متر
شکل
مستطیل
نام طرح
گل نرگس
وزن تقریبی
4 کیلوگرم
امضا تابلو فرش
حسن زاده
نمای تصویر
پشت تصویر

ویژگی های فنی

محل بافت
سردرود تبریز
نحوه رنگرزی
طیفی
تراکم بافت
50 رج
جنس پرز
مرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)
ابریشم
پرداخت و روگیری

محصولات بازدیدشده

کد QR

منو

مقایسه 0