تابلو فرش طرح گل میوه کد 129

جدید

2,000,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

 
بررسی تخصصی

تابلو فرش طرح گل میوه کد 129

Fruit Flowers Carpet Tableau

  • محل بافت: سردرود تبریز
  • ابعاد تابلو: 70× 95سانتی متر
  • تراکم بافت: 50 رج

تابلو فرش طرح گل میوه کد 129

تابلو فرش گل‌های زیبای ایرانی، نقش طراوت ماندگار

اگرچه زمانی فرش صرفا به عنوان زیرانداز استفاده می شد، اما امروزه این هنر به حق ایرانی زبانزد خاص و عام است و دستان ریز نقش بافنده نه فرش را صرفا به عنوان زیراندازی ساده بلکه به عنوان نقشی ماندگار اثر می نهد. امروزه در اکثر موزه های ایرانی و خارجی و در بسیار از مکان های تاریخی دنیا و حتی فیلم های معروفی که هالیود آن را می سازد، نقشی از تابلو فرش ها و فرش های ایرانی و تصویری هرچند گذرا از آنها نمایان می شود. طرح ها و نقش هایی که در ایران در بافتن تابلوفرش ها به کار می رود عموما به دوسته تقسیم می شوند. دسته اول تابلو فرش با نقش هایی برگرفته از فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی که عموما مکان های تاریخی ایران، آیات قرآن، گلهای زیبای کوهستان ها و تالاب های مشهور این سرزمین، مکان های مذهبی ایران و ... می باشد. دسته دوم تابلو فرش هایی که عمدا برگرفته از تندیسها، پرتره ها، و مکان های توریستی کشور های خارجی می باشد.

تابلو فرش گل میوه از دسته اول طرح های تابلو فرشهای ایرانی به شمار م رود.

هنر فرش بافی ایرانی

هنر هر ملتی به سنت، آداب، رسوم و سوابق تاریخی آن ملت وابسته است. ملت ایرانی دارای خلاقیت و ذوق هنری وافری می‌باشد. سرزمین ایران مهد هنر است و ایرانیان خاک را به هنر کیمیا کنند. قدمت 800 هزار ساله این سرزمین سخن از فراز و نشیب های بسیاری دارد و به حق هنر از دل این تاریخ برخواسته است. در این میان فرش ایرانی شهره عام و خاص است و آوازه اش در تمام این کره خاکی پیچیده است، به گونه‌ای که جهان اکثر ذوق هنری خود را مدیون هنرهای ایرانی است. امروزه ما در بسیاری از فیلم های هالیودی و در بسیاری از مناطق تاریخی دنیا آثاری از فرش های دستباف ایرانی را مشاهده میکنیم.

اگرچه شاید سرزمین گل ها را هلند گویند اما سرزمین پهناور ایران و تالاب های بزرگ این کشور همواره زیستگاه رشد گل های بسیار زیبایی بوده که خاص این مرز و بوم است. بنابراین بسیار طبیعیست که مردم با این هنر خدادادی و نقاشی نقاش زبردست عالم انس گرفته و تمثالی از آن را هرچند ناقص (در برابر نقش خداوندی) با دستان زبردست و چیره خود و با زحمت فراوان بر روی تار و پود نقش زنند. تابلو مورد نظر ما نیز گویای همین مهم است و بیننده همواره با دیدن آن حس شادابی و نشاط را با تمام وجود حس خواهد کرد. گویی دستان هنرمند دختری و نگاه عمیق او به گل های زیبا به همراه رنگهای جذاب و زنده به کار رفته در تار و پود فرش، گلهایی آفریده که هرگز پژمرده نخواهند شد و این احساس را در بیننده خود نیز ایجاد خواهند کرد.

توجه:

جهت حفظ کیفیت تابلو فرش و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شما هنر دوست عزیز تابلو فرش ذکر شده رفو یا به اصطلاح پرداخت نشده است. لذا عکس گرفته شده و همچنین عکس موجود در فایل پیوست از نمای پشتی تابلو فرش می‌باشد. لطفا در هنگام سفارش در توضیحات ذکر نمایید که خواهان طرح سه بعدی از تابلو فرش هستید یا خیر. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهند گذاشت.

 
جزئیات فنی
ابعاد70× 95سانتی متر
شکلمستطیل
محل بافتسردرود تبریز
نام طرحگل میوه
نحوه رنگرزیطیفی
وزن تقریبی 4 کیلو گرم
تراکم بافت50 رج
جنس پرزمرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)ابریشم
جنس نخ پود--
امضا تابلو فرشمجیدی
نمای تصویرپشت تصویر
پرداخت و روگیریخیر

30 محصول مشابه یافت شد

مشخصات اصلی

ابعاد
70× 95سانتی متر
شکل
مستطیل
نام طرح
گل میوه
وزن تقریبی
4 کیلو گرم
امضا تابلو فرش
مجیدی
نمای تصویر
پشت تصویر

ویژگی های فنی

محل بافت
سردرود تبریز
نحوه رنگرزی
طیفی
تراکم بافت
50 رج
جنس پرز
مرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)
ابریشم
جنس نخ پود
--
پرداخت و روگیری

محصولات بازدیدشده

کد QR

منو

مقایسه 0