تابلو فرش طرح تک کلبه کد 105

جدید

3,100,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

 
بررسی تخصصی

تابلو فرش طرح تک کلبه کد 105

One cottage Carpet Tableau

  • محل بافت: سردرود تبریز
  • ابعاد تابلو: 60 × 144 سانتی متر
  • تراکم بافت:  50 رج

تابلو فرش طرح تک کلبه کد 105

کمتر کسیست که در طول زندگی خود آرزوی زندگی در مکانی که تابلو فرش کلبه به تصویر می کشد را نکرده باشد. مکانی به دور از دغدغه‌های شهر نشینی و تمدن، فارغ از هر نوع نگرانی و استرس، به دور از تمام هیاهو هایی که زندگی شهری  و تمدن در خود دارد. گویا طراح و خالق تابلو روانشناسیست که آرامش اینچنین محیطی را درک کرده است و به عمق آرزوی یک انسان دست یافته است. آری، شاید در ظاهر همه ما آرزو هایی دنیوی، پول، مال، ثروت و ... را داشته باشیم اما با کمی خود شناسی و تفکر درک خواهیم کرد که آرامش خیال، آرزوی نهایی و غائی ماست. تابلو فرش کلبه با تاثر گرفتن از همین سرشت انسانی پدید آمده و دستان ریز نقش بافنده ایرانی آن را به تار و پود تابلو نقش می‌بندد تا در هر خانه‌ای هرچند برای لحظه‌ای این آرامش را داشته باشیم. به قول آندره ژید: آرامش در نگاه توست نه در آنچه بدان می‌نگری. ترکیبی ازاین نوع نگرش با زیبایی و جذابیت تابلو فرش کلبه آرامش را به هر خانه ارمغان خواهد آورد.

تاریخچه فرش بافی در خطه ایران

با یقین می‌توان گفت که از تاریخ پیدایش فرش اطلاعات موثقی در دسترس نمی‌باشد. لیکن هنرهایی مانند نمد بافی، زیلو بافی، سبد بافی، گلیم و جیم بافی با توجه به کشفیات و آثار باستانی به ثبت رسیده است و همه و همه این‌ها دست به دست هم داده‌اند تا پیدایش هنر قالی بافی به وفور شکل گیرد. بدیهی است که فرش‌های اولیه متشکل از طرح‌های بسیار ساده و ذهنی باف بود. با توجه به این که محققان در پی کشف اولین مهد فرش بافی بودند، مصر را مهد این هنر فکری انتخاب نمودند منتها اولین کشف پروفسور رودنکو که فرش پازیریک نام داشت در کوههای سیبیری در سال 1949 حاکی از آن است که هنر فرش بافی در ایران بوده است. از تصاویر آهو در حال چرا کردن، سوارکاران، حیوانات افسانه‌ای همراه با بدن شیر و سرعقاب با حاشیه‌های گل در فرش پازیریک، رودنکو به این نتیجه رسید که نگاره و ساختار فرش با نقش تخت جمشی شباهت دارد.در همین راستا پرفسور رودنکو نظریات پیشین را مبطل نمود و بر اساس نمونه علمی، آسیای مرکزی مهد قالیبافی شناخته شد. حتی دست نوشته‌های چینی حاکی از آن است که نخستین مدرک در دسترس مربوط به سلسله ساسانیان می‌باشد. اوج شکوفایی هنر ایرانی کشف شده و باقی مانده را باید در دوران صفویه کندوکاو کرد. چرا که در این دوران می‌توان به نمونه‌های بارز منقش‌کاری، هنر قالی‌بافی و کاشی‌کاری اشاره نمود. در این دوران می‌توان به علاقه شاه طهماسب به هنر فرش بافی اشاره نمود زیرا خود یکی از طراحان فرش بافی محسوب می‌شود. و همین علاقه وی باعث شد هنرمندان بزرگ را در تبریز گرد هم آورد و به آنها کمک نمود و پیشرفت این هنر در زمان شاه عباس خود را نشان داد. شاه عباس یک کارگاه در اصفهان راه اندازی نمود و منجر به تولید فرش‌های نفیس شد که در همین راستا کارگاههایی در بیشتر شهرها مانند کاشان، شیروان، مشهد، قره باغ، گیلان، استر آباد احداث نمود و منجر به تولید فرش‌های گرانبها و نفیسی نظیر فرش چلسی و اربیل و فرش‌هایی مزین که امروزه در اکثر موزه‌های دنیا وجود دارد، گردید.

توجه:

جهت حفظ کیفیت تابلو فرش و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شما هنر دوست عزیز تابلو فرش ذکر شده رفو یا به اصطلاح پرداخت نشده است. لذا عکس گرفته شده و همچنین عکس موجود در فایل پیوست از نمای پشتی تابلو فرش می‌باشد. لطفا در هنگام سفارش در توضیحات ذکر نمایید که خواهان طرح سه بعدی از تابلو فرش هستید یا خیر. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهند گذاشت.

 
جزئیات فنی
ابعاد60 × 144 سانتی متر
شکلمستطیل
محل بافتسردرود تبریز
نام طرحتک کلبه
نحوه رنگرزیطیفی
وزن تقریبی4 کیلوگرم
تراکم بافت50 رج
جنس پرزمرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)ابریشم
امضا تابلو فرشسیدیان
نمای تصویرپشت تصویر
پرداخت و روگیریخیر

30 محصول مشابه یافت شد

مشخصات اصلی

ابعاد
60 × 144 سانتی متر
شکل
مستطیل
نام طرح
تک کلبه
وزن تقریبی
4 کیلوگرم
امضا تابلو فرش
سیدیان
نمای تصویر
پشت تصویر

ویژگی های فنی

محل بافت
سردرود تبریز
نحوه رنگرزی
طیفی
تراکم بافت
50 رج
جنس پرز
مرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)
ابریشم
پرداخت و روگیری

محصولات بازدیدشده

کد QR

منو

مقایسه 0