تابلو فرش طرح پیانوزن کد 113

جدید

3,600,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

 
بررسی تخصصی

تابلو فرش طرح پیانوزن کد 113

Pianist Carpet Tableau

  • محل بافت: سردردود تبریز
  • ابعاد تابلو :80× 120 سانتی متر
  • تراکم بافت: 50 رج

تابلو فرش طرح پیانوزن کد 113

یکی از موضوعات مورد علاقه بافندگان و طراحان تابلو فرش های ایرانی، پورتره ها و نقاشی های معروف جهان است. از آنجا که بسیاری از نقاشی های معروف دنیا یا در موزه های مشهور اروپایی نگه داری می شوند و یا در گالری های خصوصی ثروتمندان اروپایی نگه داری می شوند، بسیار از مردم دوست دارند که این آثار را به صورت تابلو فرش در منزل خود داشته باشند و به اصطلاح هنر دوچندان شود.

هنر خلق آثاری چون پیانوزن و هنر نقش بندی این آثار در دل تار و پود یک تابلو فرش که فقط از دستان زبردست و هنرمند یک بافنده ایرانی برمی آید، شاهکاری می آفریند که هر هنر دوستی را برای مدت ها خیره نگه می دارد. در این میان می توان به تابلو فرش پیانوزن اشاره کرد. طراح ایرانی با به کار بردن این طرحهای خارجی و این نقاشی های معروف هدفی جز دادن پیام صلح و دوستی به جهانیان ندارد. این روحیه نوع دوستی و صلح طلبی در فرهنگ غنی ایرانی اسلامی ملت این مرز و بوم ریشه دارد. گویا دستان ریز نقش بافندگان و طراحان تابلو فرش ایرانی با به نقش کشیدن آثار معروف جهان می خواهند تقریبا در هر خانه ای در خارج از این مرز و بوم و یا در موزه ها و مکان های تاریخی کشور های اروپایی، هنری از این مرز و بوم را به نمایش بگذارند.

هنر فرش بافی ایرانی

هنر هر ملتی به سنت، آداب، رسوم و سوابق تاریخی آن ملت وابسته است. ملت ایران دارای خلاقیت و ذوق هنری وافری می‌باشد. سرزمین ایران مهد هنر است و ایرانیان خاک را به هنر کیمیا کنند. قدمت 800 هزار ساله این سرزمین سخن از فراز و نشیب های بسیاری دارد و به حق هنر از دل این تاریخ برخواسته است. در این میان فرش ایرانی شهره عام و خاص است و آوازه اش در تمام این کره خاکی پیچیده است، به گونه‌ای که جهان اکثر ذوق هنری خود را مدیون هنرهای ایرانی است.

امروزه ما در بسیاری از فیلم های هالیودی و در بسیاری از مناطق تاریخی دنیا آثاری از فرش های دستباف ایرانی را مشاهده میکنیم. در یک نگاه می توان تابلو فرش های پارسی را به دو دسته تقسیم کرد: تابلو فرش هایی با مضامین ایرانی و اسلامی که از دل این مرز بوم برخواسته است و نشان از فرهنگ غنی این ملت دارد و دسته دوم تابلو فرش هایی که از داستان ها و عاشقانه های اروپایی و همچنین پورتره های معروف نقاشان خارجی الهام گرفته است که باز نشان از آشتی طلبی و صلح جویی ملت ایران دارد.

اگرچه شاید سرزمین گل ها را هلند گویند اما سرزمین پهناور ایران و تالاب های بزرگ این کشور همواره زیستگاه رشد گل های بسیار زیبایی بوده که خاص این مرز و بوم است. بنابراین بسیار طبیعیست که مردم با این هنر خدادادی و نقاشی نقاش زبردست عالم انس گرفته و تمثالی از آن را هرچند ناقص (در برابر نقش خداوندی) با دستان زبردست و چیره خود و با زحمت فراوان بر روی تار و پود نقش زنند. تابلو مورد نظر ما نیز گویای همین مهم است و بیننده همواره با دیدن آن حس شادابی و نشاط را با تمام وجود حس خواهد کرد. گویی دستان هنرمند دختری و نگاه عمیق او به گل های زیبا به همراه رنگهای جذاب و زنده به کار رفته در تار و پود فرش، گلهایی آفریده که هرگز پژمرده نخواهند شد و این احساس را در بیننده خود نیز ایجاد خواهند کرد.

توجه:

جهت حفظ کیفیت تابلو فرش و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شما هنر دوست عزیز تابلو فرش ذکر شده رفو یا به اصطلاح پرداخت نشده است. لذا عکس گرفته شده و همچنین عکس موجود در فایل پیوست از نمای پشتی تابلو فرش می‌باشد. لطفا در هنگام سفارش در توضیحات ذکر نمایید که خواهان طرح سه بعدی از تابلو فرش هستید یا خیر. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهند گذاشت.

 
جزئیات فنی
ابعاد80× 120 سانتی متر
شکلمستطیل
محل بافتسردرود تبریز
نام طرحپیانوزن
نحوه رنگرزیطیفی
وزن تقریبی4 کیلوگرم
تراکم بافت50 رچ
جنس پرزمرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)ابریشم
امضا تابلو فرشعبدالسلام
نمای تصویرپشت
پرداخت و روگیریخیر

30 محصول مشابه یافت شد

مشخصات اصلی

ابعاد
80× 120 سانتی متر
شکل
مستطیل
نام طرح
پیانوزن
وزن تقریبی
4 کیلوگرم
امضا تابلو فرش
عبدالسلام
نمای تصویر
پشت

ویژگی های فنی

محل بافت
سردرود تبریز
نحوه رنگرزی
طیفی
تراکم بافت
50 رچ
جنس پرز
مرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)
ابریشم
پرداخت و روگیری

محصولات بازدیدشده

کد QR

منو

مقایسه 0