تابو فرش طرح مهمانی شب (مهمانی اشراف) کد 112

تابلو فرش طرح مهمانی شب (مهمانی اشراف) کد 112

جدید

7,600,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

 
بررسی تخصصی

تابلو فرش طرح مهمانی شب (مهمانی اشراف) کد 112

Night Party Carpet Tableau

  • محل بافت: سردرود تبریز
  • ابعاد تابلو: 100×135 سانتی متر
  • تراکم بافت: 50 رج

تابلو فرش طرح مهمانی شب (مهمانی اشراف) کد 112

یکی از موضوعات مورد علاقه بافندگان و طراحان تابلو فرش های ایرانی، پورتره ها و نقاشی های معروف جهان است. در این میان می توان به تابلو فرش مهمانی شب یا همان مهمانی اشراف اشاره کرد. طراح ایرانی با به کار بردن این طرحهای خارجی و این نقاشی های معروف هدفی جز دادن پیام صلح و دوستی به جهانیان ندارد. این روحیه نوع دوستی و صلح طلبی در فرهنگ غنی ایرانی اسلامی ملت این مرز و بوم ریشه دارد.

فرش مهمانی اشراف فروشگاه بزرگ آف سیتی

گویا دستان ریز نقش بافندگان و طراحان تابلو فرش ایرانی با به نقش کشیدن آثار معروف جهان می خواهند تقریبا در هر خانه ای در خارج از این مرز و بوم و یا در موزه ها و مکان های تاریخی کشور های اروپایی، هنری از این مرز و بوم را به نمایش بگذارند.

فرش تبریز

فرش تبریز را می‌توان یکی از نفیس‌ترین و بهترین فرش‌های ایرانی به شمار آورد. در همین راستا این شهر به یکی از مراکز مهم بافت فرش در ایران مبدل شده است به گونه‌ای که شهر تبریز، به شهر جهانی بافت فرش شناخته شده است. درتابلو فرش‌های تبریز تنوع و رنگ‌‌های مختلفی از جنس ابریشم و پشم بکار رفته است. شهرت جهانی تابلو فرش تبریز مشهود است و به دوره صفویه باز می‌گردد که حتی در آن زمان به عنوان هنر درباری انتخاب شده بود. در رابطه با ساختار فرش تبریز می توان نوشت که از تار پنبه‌ای می‌باشد که بسیار محکم و بادوام است. ناگفته نماند که ریزترین بافت‌ها در این شهر خلق می‌شود. فرش تبریز با تنوع رنگ‌های زیادی که دارد دارای ویژگی‌های مختص به خود می‌باشد. از ویژگی‌های بارز این تابلو فرش‌ها می توان به دو نکته مهم اشاره نمود: 1- طراحی آن تحت نظر اساتید مجرب‌ صورت می‌پذیرد و 2- در رجشمارهای بالا قرار دارد و ریز بافت می‌باشد. همچنین پرزهای تابلو فرش تبریز کوتاه بوده و پرداخت و روگیری آن به ‌وسیله افراد ماهر صورت می‌پذیرد. در فرش تبریز سایه روشن بکار رفته، باعث ایجاد عمق می‌گردد، حتی قسمت‌های خالی این‌ فرش‌ها به جای بکار بردن نقش‌های دیگر، پر می‌شود.

 باید گفت فرش‌ بافان تبریزی از لحاظ اندازه محدودیتی برای خود قائل نمی شوند. از لحاظ رج‌شمار می توان تابلو فرش تبریزی را به دسته های زیر تقسیم بندی کرد:

*( 25×25)، 30×30، 35×35، 40×40، 50×50، 60×60 گره در هر پنجره 7 سانتي متري.

* نوع 25×25 فرش تبریز، قاليهاي ارزان قيمت است كه براي فروش در بازار بافته مي شود.

* نوع 30×30 فرش تبریز نوع معمولی و بازاری است.

* 35×35 فرش تبریز معمولاً نوعی است كه شركتهای اروپايی سفارش می دهند تا مطابق با سليقه و با طرح مورد علاقه شان بافته شود. رج شمارهای بالاتر فرش‌هايی با فشردگي و تراكم بالا نظير فرش هاي ابريشمی هستند.

توجه به این نکته الزامیست که در حالت کلی می توان تابلو فرش ایرانی را به دو دسته تقسیم کرد. اولی تابلو فرش هایی با نقش هایی برخواسته از فرهنگ این مرز و بوم است و دومی تابلو فرش هایی از آثار تندیس و پورتره های معروف خارجی. بافتن فرش هایی با مضامین اروپایی نشان از ذوق بافنده ایرانی دارد که می خواهد با نقش خود به تمام جهانیان اعلام کند: صلح طلب و آشتی جزوی از فرهنگ ماست.

توجه:

جهت حفظ کیفیت تابلو فرش و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شما هنر دوست عزیز تابلو فرش ذکر شده رفو یا به اصطلاح پرداخت نشده است. لذا عکس گرفته شده و همچنین عکس موجود در فایل پیوست از نمای پشتی تابلو فرش می‌باشد. لطفا در هنگام سفارش در توضیحات ذکر نمایید که خواهان طرح سه بعدی از تابلو فرش هستید یا خیر. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهند گذاشت.

 
جزئیات فنی
ابعاد100×135 سانتی متر
شکلمستطیل
محل بافتسردرود تبریز
نام طرحمهمانی شب (مهمانی اشراف)
نحوه رنگرزیطیفی
وزن تقریبی4 کیلوگرم
تراکم بافت50 رج
جنس پرزمرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)ابریشم
امضا تابلو فرشرسول اکبری
نمای تصویرپشت
پرداخت و روگیریخیر

30 محصول مشابه یافت شد

مشخصات اصلی

ابعاد
100×135 سانتی متر
شکل
مستطیل
نام طرح
مهمانی شب (مهمانی اشراف)
وزن تقریبی
4 کیلوگرم
امضا تابلو فرش
رسول اکبری
نمای تصویر
پشت

ویژگی های فنی

محل بافت
سردرود تبریز
نحوه رنگرزی
طیفی
تراکم بافت
50 رج
جنس پرز
مرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)
ابریشم
پرداخت و روگیری

محصولات بازدیدشده

کد QR

منو

مقایسه 0