تابلو فرش طرح گل عرضی شجاع پور کد 102 تابلو فرش طرح گل عرضی شجاع پور کد 102
تابلو فرش طرح گل عرضی شجاع پور کد 102

تابلو فرش طرح گل عرضی شجاع پور کد 102

جدید

2,700,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

 
بررسی تخصصی

تابلو فرش طرح گل عرضی شجاع پور  کد 102

Flower Carpet Tableau

  • محل بافت: سردرود تبریز
  • ابعاد تابلو: 65 × 104 سانتی متر
  • تراکم بافت: 50 رج

تابلو فرش طرح گل عرضی شجاع پور کد 102

اگرچه زمانی فرش صرفا به عنوان زیرانداز استفاده می‌شد، اما امروزه این هنر به حق ایرانی، زبانزد خاص و عام است و دستان ریز نقش بافنده، فرش را نه صرفا به عنوان زیراندازی ساده بلکه به عنوان نقشی ماندگار اثر می نهد. امروزه در اکثر موزه های ایرانی و خارجی و در بسیاری از مکان های تاریخی دنیا و حتی فیلم های معروفی که هالیود آن را می سازد، نقشی از تابلو فرش ها و فرش های ایرانی و تصویری هرچند گذرا از آنها نمایان می شود. طرح ها و نقش هایی که در ایران در بافتن تابلوفرش ها به کار می رود عموما به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول تابلو فرش با نقش هایی برگرفته از فرهنگ غنی ایرانی-اسلامی که عموما مکان های تاریخی ایران، آیات قرآن، گلهای زیبای کوهستان ها و تالاب های مشهور این سرزمین، مکان های مذهبی ایران و ... می باشد. دسته دوم تابلو فرش هایی که عمدتا برگرفته از تندیسها، پرتره ها، و مکان های توریستی کشور های خارجی می باشد. تابلوفرش گل عرضی جزو دسته اول به حساب می آید. بافنده با تمام وجود می خواهد گلهای زیبای این مرز و بوم را بر دل تار و پود فرش نقش بزند. آری طراوات و شادابی موجود در تابلو فرش به نحویست که انگار گلهایی آفریده شده، که هرگز پژمرده نخواهند شد و این با دیدن آن همواره سرزندگی و شاط را در خود احساس می کند.

هنر فرش بافی ایرانی

هنر هر ملتی به سنت، آداب، رسوم و سوابق تاریخی آن ملت وابسته است. ملت ایرانی دارای خلاقیت و ذوق هنری وافری می‌باشد. سرزمین ایران مهد هنر است و ایرانیان خاک را به هنر کیمیا کنند. قدمت 800 هزار ساله این سرزمین سخن از فرازو نشیب های بسیاری دارد و به حق هنر از دل این تاریخ برخواسته است. در این میان فرش ایرانی شهره عام و خاص است و آوازه اش در تمام این کره خاکی پیچیده است، به گونه‌ای که جهان اکثر ذوق هنری را مدیون هنرهای ایرانی است. امروزه ما در بسیاری از فیلم های هالیودی و در بسیاری از مناطق تاریخی دنیا آثاری از فرش های دستباف ایرانی را مشاهده می‌کنیم. در یک نگاه می‌توان تابلو فرش‌های پارسی را به دو دسته تقسیم کرد: تابلو فرش‌هایی با مضامین ایرانی و اسلامی که از دل این مرز بوم برخواسته است و نشان از فرهنگ غنی این ملت دارد و دسته دوم تابلو فرش هایی که از داستان ها و عاشقانه های اروپایی و همچنین پورتره های معروف نقاشان خارجی الهام گرفته است که باز نشان از آشتی طلبی و صلح جویی ملت ایران دارد. اگرچه شاید سرزمین گل‌ها را هلند گویند اما سرزمین پهناور ایران و تالاب‌های بزرگ این کشور همواره زیستگاه رشد گل‌های بسیار زیبایی بوده که خاص این مرز و بوم است. بنابراین بسیار طبیعیست که مردم با این هنر خدادادی و نقاشی نقاش زبردست عالم انس گرفته و تمثالی از آن را هرچند ناقص (در برابر نقش خداوندی) با دستان زبردست و چیره خود و با زحمت فراوان بر روی تار و پود نقش زنند. تابلو مورد نظر ما نیز گویای همین مهم است و بیننده همواره با دیدن آن حس شادابی و نشاط را با تمام وجود حس خواهد کرد. گویی دستان هنرمند دختری و نگاه عمیق او به گل های زیبا به همراه رنگهای جذاب و زنده به کار رفته در تار و پود فرش، گل‌هایی آفریده که هرگز پژمرده نخواهند شد و این احساس را در بیننده خود نیز ایجاد خواهند کرد.

توجه:

جهت حفظ کیفیت تابلو فرش و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شما هنر دوست عزیز تابلو فرش ذکر شده رفو یا به اصطلاح پرداخت نشده است. لذا عکس گرفته شده و همچنین عکس موجود در فایل پیوست از نمای پشتی تابلو فرش می‌باشد. لطفا در هنگام سفارش در توضیحات ذکر نمایید که خواهان طرح سه بعدی از تابلو فرش هستید یا خیر. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهند گذاشت. 

 
جزئیات فنی
ابعاد65 × 104 سانتی متر
شکلمستطیل
محل بافتسردرود تبریز
نام طرحگل عرضی شجاع پور
نحوه رنگرزیطیفی
وزن تقریبی4 کیلو گرم
تراکم بافت50 رج
جنس پرزمرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)ابریشم
امضا تابلو فرششجاع پور
نمای تصویرپشت تصویر
پرداخت و روگیریخیر

30 محصول مشابه یافت شد

مشخصات اصلی

ابعاد
65 × 104 سانتی متر
شکل
مستطیل
نام طرح
گل عرضی شجاع پور
وزن تقریبی
4 کیلو گرم
امضا تابلو فرش
شجاع پور
نمای تصویر
پشت تصویر

ویژگی های فنی

محل بافت
سردرود تبریز
نحوه رنگرزی
طیفی
تراکم بافت
50 رج
جنس پرز
مرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)
ابریشم
پرداخت و روگیری

محصولات بازدیدشده

کد QR

منو

مقایسه 0