تابلو فرش طرح تندیس دختر جادو کد 101

جدید

2,500,000 تومان

این محصول در انبار موجود نیست

 
بررسی تخصصی

تابلو فرش طرح تندیس دختر جادو کد 101

Magic Girl Carpet Tableau

  • محل بافت: سردرود تبریز
  • ابعاد تابلو: 105 × 67 سانتی متر
  • تراکم بافت:  50 رج

تابلو فرش طرح تندیس دختر جادو کد 101

تابلو فرش تبریز

فرش تبریز را می‌توان یکی از نفیس‌ترین و بهترین فرش‌های ایرانی به شمار آورد. در همین راستا این شهر به یکی از مراکز مهم بافت فرش در ایران مبدل شده است به گونه‌ای که شهر تبریز، شهر جهانی بافت فرش شناخته شده است. درتابلو فرش‌های تبریز تنوع و رنگ‌‌های مختلفی از جنس ابریشم و پشم بکار رفته است. شهرت جهانی تابلو فرش تبریز مشهود است و به دوره صفویه باز می‌گردد که حتی در آن زمان به عنوان هنر درباری انتخاب شده بود. در رابطه با ساختار فرش تبریز می توان نوشت که از تار پنبه‌ای می‌باشد که بسیار محکم و بادوام است و  ریزترین بافت‌ها در این شهر خلق می‌شود. فرش تبریز با تنوع رنگ‌های زیادی که دارد دارای ویژگی‌های مختص به خود می‌باشد. از ویژگی‌های بارز این تابلو فرش‌ها می توان به دو نکته مهم اشاره نمود:

1- طراحی آن تحت نظر اساتید مجرب‌ صورت می‌پذیرد.

2- در رج‌شمارهای بالا قرار دارد و ریز بافت می‌باشد. همچنین پرزهای تابلو فرش تبریز کوتاه بوده و پرداخت و روگیری آن به ‌وسیله افراد ماهر صورت می‌پذیرد. در فرش تبریز سایه روشن بکار رفته باعث ایجاد عمق می‌گردد، حتی قسمت‌های خالی این‌ فرش‌ها به جای بکار بردن نقش‌های دیگر، پر می‌شود.

باید گفت فرش‌ بافان تبریزی از لحاظ اندازه محدودیتی برای خود قائل نمی شوند. از لحاظ رج‌شمار می توان تابلو فرش تبریزی را ببه دسته ای زیر تقسیم بندی کرد:

*( 25×25)، 30×30، 35×35، 40×40، 50×50، 60×60  گره در هر پنجره 7 سانتي متري.

*  نوع 25×25 فرش تبریز، قاليهاي ارزان قيمت است كه براي فروش در بازار بافته مي شود.

* نوع 30×30 فرش تبریز نوع معمولی و بازاری است.

* 35×35 فرش تبریز معمولاً نوعی است كه شركتهای اروپايی سفارش می دهند تا مطابق با سليقه و با طرح مورد علاقه شان بافته شود. رج شمارهای بالاتر فرش‌هايی با فشردگي و تراكم بالا نظير فرش هاي ابريشمی هستند.

توجه به این نکته الزامیست که در حالت کلی می توان تابلو فرش ایرانی را به دو دسته تقسیم کرد. اولی تابلو فرش‌هایی با نقش هایی برخواسته از فرهنگ این مرز و بوم است و دومی تابلو فرش‌هایی از آثار تندیس و پورتره‌های معروف خارجی. بافتن فرش‌هایی با مضامین اروپایی نشان از ذوق بافنده ایرانی دارد که می‌خواهد با نقش خود به تمام جهانیان اعلام کند: صلح طلب و آشتی جزوی از فرهنگ ماست.

توجه:

جهت حفظ کیفیت تابلو فرش و همچنین در نظر گرفتن سلیقه شما هنر دوست عزیز تابلو فرش ذکر شده رفو یا به اصطلاح پرداخت نشده است. لذا عکس گرفته شده و همچنین عکس موجود در فایل پیوست از نمای پشتی تابلو فرش می‌باشد. لطفا در هنگام سفارش در توضیحات ذکر نمایید که خواهان طرح سه بعدی از تابلو فرش هستید یا خیر. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت و اطلاعات لازم را در اختیار شما خواهند گذاشت.

 
جزئیات فنی
ابعاد105 × 67 سانتی متر
شکلمستطیل
محل بافتسردرود تبریز
نام طرحتندیس دختر جادو
نحوه رنگرزیطیفی
وزن تقریبی4 کیلو گرم
تراکم بافت50 رج
جنس پرزمرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)ابریشم
امضا تابلو فرشطرابی
نمای تصویرپشت تصویر
پرداخت و روگیریخیر

30 محصول مشابه یافت شد

مشخصات اصلی

ابعاد
105 × 67 سانتی متر
شکل
مستطیل
نام طرح
تندیس دختر جادو
وزن تقریبی
4 کیلو گرم
امضا تابلو فرش
طرابی
نمای تصویر
پشت تصویر

ویژگی های فنی

محل بافت
سردرود تبریز
نحوه رنگرزی
طیفی
تراکم بافت
50 رج
جنس پرز
مرینوس و ابریشم
جنس نخ تار (چله)
ابریشم
پرداخت و روگیری

محصولات بازدیدشده

کد QR

منو

مقایسه 0