سرویس خواب دو نفره Evlen مدل Lauris-Coffee

سرویس خواب دو نفره Evlen مدل Lauris-Coffee

670,000 تومان

در انبار موجود نیست

Evlen Lauri-Coffee Bed Set

  • کشور سازنده: ترکیه
  • جنس: مخمل جاکارد دانتل کار شده
  • تعداد: 8 تکه
  • شامل: 1 عدد لحاف روتختي كار شده
  • 4 عدد روبالشي، 2 عدد كوسن پرشده
  • 1 عدد ملافه روي تشك
  • بسته بندی: باکس

معرفی اجمالی سرویس خواب دو نفره Evlen مدل Lauris-Coffee

اولین سوالی که شاید برای بیشتر ما وجود داشته باشد، برخی اصطلاحات و مفاهیم حوزه نساجی و منسوجات می باشد که سعی ما بر آن است که تا حد ممکن به آنها پاسخ دهیم. به همین دلیل در این راستا مفاهیم و ناآشنا و جدیدی را که در توضیح سرویس خواب دو نفره Evlen مدل Lauris ذکر شده است، توضیح و تشریح خواهیم کرد.

همه ما می دانیم که ابریشم  یک نخ طبیعی است که از پیلهٔ کرم ابریشم گرفته می‌شود. عمده مواد تشکیل دهنده ابریشم پروتئین است. از نخ ابریشم، پارچه‌های ابریشمی می‌بافند که یکی از بهترین و نرمترین پارچه‌های دنیا به شمار می‌روند. به دلیل خاصیت براقی نخ ابریشم، پارچه‌های بافته شده از ابریشم همانند منشورهایی هستند که اگر از جهات مختلف به آن‌ها نگاه کنید رنگهای متفاوتی از آن می‌بینید. جنس لحاف رو تختی این سرویس خواب از مخمل ابریشم است پس بهتر است که مخمل را نیز بررسی نماییم.

مخمل نوعی پارچه کرکی است که از ابریشم، پنبه، کتان یا پشم بافته می‌شود. مخمل به علت دشواری ساخت و تولید، معمولاً جزء پارچه‌های اشرافی و لوکس محسوب می‌شود؛ گرچه با پیشرفت فناوری روز، تولید آن هزینهٔ کمتری پیدا کرده‌است. صفت «مخملی» اشاره مستقیم به لطافت و نرمی این نوع پارچه دارد و منظور از آن «به نرمی مخمل» است.

مخمل برای دوخت لباس، روانداز تختخواب و نیز پرده سالن‌های تئاتراستفاده می‌شود. روش تولید مخمل به این شکل است که دولایه پارچه با تارها و پودهای جداگانه با یک ماشین همزمان باهم بافته می‌شوند. فاصله این دو لایه می‌تواند حدود یک سانتیمتر باشد و نخ خاب با درگیر شدن بین دولایه پارچه‌ها را به هم متصل می‌نماید بلافاصله یک تیغ تیز نخ‌های خاب درگیر شده را می‌برد در اینجا لایه‌های پارچه به وسیله نخ‌های خاب بریده شده و هر کدام از لایه‌ها به یک لایه پارچه مخمل جداگانه تبدیل می‌شوند.

بنابراین سرویس خواب Lauris شرکت Evlen از مخملی است که در آن ابریشم به کار رفته است و به همین دلیل ماندگاری بسیار بالایی دارد و همچنین مرغوبیت آن سال های سال بدون از دست دادن کیفیت اولیه باقی خواهد ماند.

دقت فرمایید که در توضیحات جنس این سرویس خواب نوشته شده است که از مخمل جاکارد یا همان ژاکارد می باشد. ژاکارد نام یکی از مخترعین عرصه نساجی است که دستگاه ژاکارد را ساخت. به لطف دستگاه ژاکارد می توانید طرح های مورد نظر خود را در روند بافت پارچه، ایجاد نماییم. بنابراین بر خلاف دانتل که طرح روی تور است، جاکارد پارچه ای است که طرح ها در روند بافت پارچه شکل گرفته است.

علاوه بر زیبایی ناشی از به کار بردن مخمل جاکارد این سرویس خواب، طرح های دانتل کار شده در حاشیه لحاف نیز باید مورد توجه قرار بگرد. طرح های دانتل معمولا در پارچه های لباس عروس به کار می رود چرا که قیمت بسیار بالایی دارد. اما اینبار این طرح در سرویس خوای های شرکت Evlen نیز به کار برده شده است. لازم است که توضیحاتی را نیز در مورد دانتل، ذکر نماییم:

دانتل نوعی پارچه توری است که داری اشکال برجسته روی آن میباشد. اشکال برجسته ی روی دانتل شبیه پارچه گییپور است که همین باعث میشود بعضی به اشتباه دانتل را همان گیپور بدانند. دانتل از تارهای ابریشم که معمولا روی زمینه تور بافته میشوند، شکل می گیرد که به سه نوع کارشده ، برجسته و کارنشده دسته بندی می شود.  اگه پارچه ای رو می بینید که روی تور طرح های برجسته ، براق و ظریفی کار شده و در ضمن از پشت پارچه هم زبری وجود ندارد، آن پارچه دانتل است.

با تشکر از همراهی شما.

مشخصات کلی

کشور سازنده : ترکیه

مشخصات فنی

مناسب برای : دو نفر
قابلیت شستشو : دست و ماشین لباسشویی

مشخصات کلی سرویس خواب

شامل : عدد لحاف روتختي كار شده، 4 عدد روبالشي، 2 عدد كوسن پرشده، 1 عدد ملافه روي تشك
دمای شستشو : 30 درجه سانتی گراد

لحاف

لحاف :
ابعاد لحاف : 260*240 سانتی گراد
جنس لحاف : مخمل جاکارد دانتل کار شده

ملحفه

ملحفه :
ابعاد ملحفه : 220*200 سانتی متر
جنس ملحفه : نخی

رو بالشی

رو بالشی :
تعداد روبالشی : 4 عدد
جنس روبالشی : نخی
ابعاد رو بالشی : 70*50 سانتی متر

کوسن

کوسن :
تعداد کوسن : 2 عدد

سایر مشخصات محصول

سایر مشخصات : دانتل کار شده، بسته بندی جدید و باکسی
مــزایا
مــعایب